Як відкрити навчальні курси. Як відкрити курси навчання.

Ситуація на ринку праці вимагає швидкого орієнтування у світі професій, освоєння нових навичок та вдосконалення вже наявних. З цієї причини популярність короткострокових курсів велика. Організатор такого бізнесу може вести прибутковий і корисний для суспільства проект.
Вам знадобиться
  • - програми курсів та інші документи для ліцензування;
  • - свідоцтво про реєстрацію недержавного освітнього закладу;
  • - приміщення;
  • - концепція розвитку;
  • - дані про можливі викладачах;
  • - секретар і адміністратор.
Інструкція
1
Починаючи справу, насамперед вивчіть ринок. Оцініть, які навчальні курси вже є у вашому районі, які послуги вони надають і за якими цінами. Дайте відповідь на питання: наскільки великий попит на ці послуги і хто є їх основним споживачем.
2
Подумайте, які послуги можете запропонувати потенційним учням. Ваші курси повинні чимось відрізнятися від тих, що вже є. Розробіть концепцію навчального закладу. Навіть якщо ви припускаєте викладати стандартний набір навчальних дисциплін по найбільш затребуваних спеціальностей, постарайтеся ввести щось зовсім нове. Зрозуміло, надалі теж доведеться контролювати зміни на ринку праці.
3
Оберіть організаційно-правову форму. Оптимальний варіант - зареєструвати навчальні курси як недержавна освітня установа. Це дозволяє вести звітність за спрощеною формою.
4
Підберіть приміщення. Навряд чи в даному випадку є сенс орендувати окрему будівлю, робити ремонт, оснащувати необхідним обладнанням. Звичайно, багато залежить від того, що саме збираєтеся викладати. Але в будь-якому випадку намагайтеся знайти поблизу освітній заклад, де є класи з потрібним обладнанням. Це можуть бути школа, коледж, заклад додаткової освіти. Як правило, класи там зайняті кілька годин на добу, і керівництво школи із задоволенням здасть їх на інший час в оренду.
5
Організуйте робоче місце для секретаря та адміністратора. При невеликому обсязі роботи посади можна поєднувати. Можна обійтися без стаціонарного телефону, але номер мобільного має бути вказаний у всіх рекламних матеріалах. Краще купити мобільник на фірму.
6
Підберіть викладачів і визначте для них форму оплати. Переважно всього погодинна оплата, як це зазвичай і робиться в подібних установах. Від викладачів залежить, наскільки успішним буде ваше починання. Орієнтуйтеся на рекомендації людей, яким довіряєте. Деяких співробітників доведеться набирати по оголошеннях.
7
докупити або візьміть в оренду необхідне обладнання, якщо в приміщенні, яке вибрали, його не вистачає. Замовте навчальну літературу. Домовитися з одним або декількома видавництвами або оптовими базами, щоб була можливість докуповувати книги і диски по мірі необхідності.
8
Зберіть документи для отримання ліцензії. Перелік можна взяти в комітеті освіти місцевої адміністрації. Туди ж необхідно представити програми. Крім того, повинні бути документи на приміщення, обладнання та викладачів.
9
Визначте дату початку занять. Можна відкривати курси з початку навчального або календарного року, з першого числа будь-якого місяця або по мірі комплектування груп. Проведіть рекламну кампанію. Дайте оголошення в засоби масової інформації, в Центр зайнятості населення, на міський форум або в місцеву комп'ютерну мережу.
Зверніть увагу
Багато що залежить від адміністратора. Ця людина повинна грамотно пояснити клієнтові, чому той зможе навчитися і чим ваші курси краще за інших.