Як з паперу зробити човник.

Паперова човник - неодмінний атрибут весняних прогулянок з дітьми. Якому дитині не сподобаються дзюркотливі струмки і пливуть по них кораблики? Щоб доставити малюкові радість, зовсім не обов'язково купувати дорогі іграшки. На допомогу прийде знаменита техніка орігамі - прості маніпуляції з листами паперу дозволять швидко змайструвати цілу ігрову флотилію.
Вам знадобиться
  • - прямокутний аркуш цупкого паперу;
  • - додатково: масляний лак, оліфа, кисть, парафін.
Інструкція
1
Підберіть відповідний матеріал для виготовлення паперової човна. Вам знадобляться листи прямокутного розміру. Можна скласти флот з зошитових аркушів або старих газет - таких виробів потрібно кілька, так як вони швидко розтопляться і вийдуть з ладу.
2
Щоб підвищити зносостійкість човни, купите щільну креслярську папір і покрийте її шаром масляного лаку або оліфи. Інший варіант - попередньо просочити матеріал рідким парафіном і дати йому повністю висохнути.
3
Покладіть паперовий прямокутник на стіл вузькою стороною до себе. Потім складіть аркуш точно навпіл вільними сторонами вниз.
4
Зігніть заготовку навпіл уздовж, розігніть - у вас позначиться центральна лінія, яка стане орієнтиром для наступних маніпуляцій.
5
Опустіть лівий і правий куточки фігури. При цьому дві сторони і прямі кути отриманих трикутників повинні з'єднатися в центрі заготовки.
6
Загніть догори куточки нижньої вільної смужки; переверніть фігуру виворітного стороною верх і так же підійміть кути другий паперової смуги. Знову розгорніть роботу.
7
Обидві нижні кромки заготовки загніть догори і акуратно розгладьте. Вийшла порожниста трикутна фігура.
8
Візьміться великими і вказівними пальцями за середні частини заготовки попереду і ззаду, після чого потягніть фігуру в протилежні сторони. Перед вами - порожнистий квадрат.
9
Знову зробіть їх чотирикутника трикутну фігуру - загніть догори нижній кут заготовки; переверніть роботу і виконайте те ж саме з іншим куточком.
10
Повторіть маніпуляції, описані в кроках №№8; 9; 8. Перед вами - маленька порожниста квадратна фігурка. По суті, це вже готова служіння човник орігамі. Заготівля складається з трьох трикутників: лівого («ніс»), центрального («парус») і правого («корма»). Потягніть за ніс і корму - виріб розкриється.
Корисна порада
Човни орігамі зі звичайних зошитових аркушів і газетного паперу можна зміцнити, виклавши зсередини фольговані фантики від цукерок.
Орігамі - дуже давнє мистецтво по згортанню фігурок з паперу . Батьківщиною цього мистецтва є древній Схід. Сам папір була відкрита в Стародавньому Китаї, а мистецтво згортання, паперової пластики народилося в Японії. Спочатку орігамі використовувалося тільки для релігійних обрядів. І тільки після часів Другої світової війни орігамі прийшло в Америку і Європу, де знайшло багато шанувальників. Це дуже захоплююче заняття і варто тільки спробувати, як воно захопить вас цілком.
Інструкція
1
Придбайте спеціальний набір паперу для паперової пластики. Вони являють собою квадратні листи невеликого формату. Зазвичай це у них строката розфарбування, однакова або різнобарвна з двох сторін. Можна використовувати звичайну кольоровий папір, але її набагато складніше складати, і вона гірше тримає складки.
2
Поверніть лист навпіл. По лінії згину складіть кути до середини з двох сторін.
3
Знизу вільні краї з обох сторін підніміть вгору і загорніть куточки на іншу сторону.
4
Розкрийте вийшла трикутник і складіть його в іншому напрямку, у вас повинен вийти ромб.
5
Вільні куточки ромба зігніть до вершини. Знову складіть фігуру так, щоб з трикутника сформувався ромб. Вільні куточки знову підніміть до вершини.
6
Між зігнутими куточками - вершина з трикутників. Розведіть ці трикутники в сторони. У вас вийшла човник.
7
Спробуйте зробити двотрубний кораблик. Візьміть квадратний аркуш паперу . Всі кути квадрата згорніть до центру квадрата. Новостворений квадрат поверніть до себе іншою стороною і ще раз подверніте куточки до центру. Повторіть цю операцію втретє. Переверніть квадрат. Потім пару протилежних ромбів розгорніть в прямокутники. Зігніть фігуру навпіл.