Як виростити водорості.

Акваріумні водорості - це зовсім не ті рослини, які прикрашають ваш домашній водоемчик, і які акваріумісти прагнуть зростити у своєму підводному садку з рибками. Це обростання на стінках, грунті, та інших рослинах, які мають непривабливий вигляд, колір, а, часто і запах. Вирощувати їх не треба, вони з'являються самі, як правило в акваріумах з порушеним біологічним рівновагою. Акваріумісти від такої рослинності всіляко намагаються позбутися, хоча це не завжди просто. А ось що радують око акваріумні рослини потребують турботи та уваги.
Вам знадобиться
  • - люмінесцентні лампи або лампи розжарювання;
  • - апарат Киппа;
  • - живильний субстрат або прикореневі таблетки;
  • - базальтовий, гранітний або кварцовий грунт;
  • - тести для визначення рівня кислотності.
Інструкція
1
Виростити акваріумні рослини часом складніше, ніж рибок. Щоб ваш підводний «садок» радував око необхідно забезпечити йому певні умови. Зверніть увагу на освітленість вашого акваріума. Тривалість світлового дня повинна бути в межах 10-12 годин. До того ж вона залежить від яскравості освітлення. Чим воно яскравіше, тим коротше світловий день. Однак, якщо тривалість освітлення мала, виникає дистрофія рослин. Занадто тривалий світловий день призводить до розвитку водоростей.
2
Встановіть світильники. Їх вибір обумовлюється об'ємом акваріума, і типом вирощуваних рослин. Якщо освітлення ведеться лампами розжарювання, то на кожен 1 літр об'єму потрібно 1,2-1, 5Вт. Якщо люмінесцентними, то 0,4-0,5Вт. Для світлолюбних рослин збільште потужність до 0,8-1,0Вт. Для невибагливих достатньо 0,4Вт на 1л. Спектр ламп теж має значення. У період росту рослин - червоно-жовтий. Для цвітіння і плодоношення - блакитний.
3
Рослинам необхідний вуглекислий газ. Якщо чисельність населення вашого акваріума відповідає його обсягу, а освітленість не перевищує 0,5 Вт на 1л, то цілком достатньо тієї кількості, яка надходить із зовнішнього середовища і утворюється в процесі життєдіяльності риб. В іншому випадку вуглекислий газ повинен подаватися примусово. Придбайте або виготовте самі апарат Киппа, в якому вуглекислий газ виходить в результаті хімічної реакції між крейдою і оцтовою кислотою. Це найдешевший варіант, цілком здатний забезпечити газом невеликі акваріуми.
4
Для акваріумного грунту найбільше підходить кварц, граніт, базальт. Оптимальний розмір фракцій 1-5мм. При використанні дрібного піску коріння рослин спресовуються і гниють. Грунт укладайте з нахилом - у переднього скла 4см, у заднього 7см.
5
Придбайте живильний субстрат для рослин. Помістіть його під грунт. Якщо рослин небагато, можна покласти глину або прикореневі таблетки.
6
Під впливом живих організмів у воді змінюється рівень кислотності. Різке його зміна робить негативний вплив на живі організми і навіть привести до їх загибелі. Придбайте спеціальні тести, за допомогою яких ви зможете контролювати рівень кислотності води в акваріумі.
Якщо ви завзятий акваріуміст і просто розводити рибок вам вже ставати нудно, то саме час зайнятися вирощуванням рослин для акваріума. Це дуже захоплююче заняття, адже створення міні-саду в акваріумі зробить його унікальним.
Інструкція
1
Придбайте декілька варіантів акваріумних рослин в магазині. Обов'язково з'ясуйте особливості того чи іншого рослини , а також вимоги щодо догляду за ним і сумісність з рослини ми іншого типу.
2
Не забувайте, що для того, щоб рослина росло і давало нові пагони, необхідні три складові: мінеральні речовини, вуглекислий газ і світло.
3
Налагодьте освітлення в акваріумі таким чином, щоб воно було максимально яскравим, досить тривалим і мало чим відрізнялося від природного. «Світовий день» акваріумних рослин має становити від 10 до 12 годин. Для того, щоб освітлення в акваріумі було достатньо яскравим, придбайте світильники необхідної потужності - на 1 літр обсягу має припадати від 1,2 до 1, 5 Вт
4
Зверніть увагу також на спектр ламп для освітлення акваріума. Як вважають фахівці, зростанню рослин найбільш сприяють лампи, випромінюючі червоний і жовтий світло. Звичайно, таке освітлення надає погане вплив на очі, з цієї причини лампи червоно-жовтого спектра краще комбінувати, скажімо, з лампами блакитного спектра. За бажанням ви можете збільшити освітлення завдяки відбивачам, які також можна придбати в зоомагазині.
5
Приділіть серйозну увагу і вибору грунту для акваріумних рослин. В якості такого краще використовувати гравій або пісок. Враховуйте також і те, що не всі рослини потребують посадці, існують, наприклад, плаваючі рослини .
6
Садіть рослини так, щоб між ними залишалося достатню відстані, тому краще розташовувати їх в шаховому порядку.
7
Обов'язково використовуйте добрива для акваріумних рослин. Їх можна купити в будь-якому зоомагазині. В гарне добриво обов'язково повинні входити такі речовини як фосфати, нітрати, залізо і калій у великому обсязі.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=njbZyDwAP3k
Корисна порада
Розводьте рослини у своєму акваріумі, але пам'ятайте, що крім краси вони служать ще й кормом для риб, тому вміло підберіть ті рослини, які добре підійдуть вашим вихованцям.