Як вибрати шнур.

Неграмотно підібраний сигнальний або силовий кабель може не тільки погіршити характеристики підключеного їм приладу, але й швидко вийти з ладу або навіть викликати пожежу. Промисловістю випускається декілька сотень різновидів шнурів , що відрізняються один від одного конструкцією і технічними характеристиками.
Інструкція
1
Все шнури незалежно від призначення поділяються на одножильні і багатожильні. Мова йде не про кількість провідників в кабелі, а про кількість жив у складі одного провідника. Багатожильний провідник добре переносить багаторазові вигини, хоча спеціально зловживати цим не слід. Підключати прилади, переміщувані в процесі експлуатації, слід тільки такими шнурами. Одножильні ж кабелі гарні для приєднання нерухомих електроустановочних виробів. Використовувати одножильні алюмінієві кабелі замість мідних не рекомендується. Багатожильних алюмінієвих кабелів не існує.
2
Деякі прилади в процесі експлуатації переміщаються майже безперервно. До їх числа відносяться, зокрема, електробритви і телефонні трубки, а в промисловості - маніпулятори. Їх приєднують крученими шнурами. Вони є багатожильними, і при цьому самі згорнуті аналогічно пружині.
3
Прилади, у яких в процесі роботи нагріваються зовнішні елементи конструкції, підключайте термостійкими шнурами. У такого кабелю ізоляція виконана не з ПВХ, а з гуми, а поверх неї знаходиться тканинна оболонка. Але використовувати такий кабель без необхідності (спільно з приладами, зовнішні поверхні яких не нагріваються) не можна: його якість невисоко, оскільки гумова ізоляція з часом твердне і розсипається. Виявивши найменші ознаки цього, негайно замініть шнур, інакше може виникнути коротке замикання.
4
Якщо по кабелю передається сигнал з частотою від сотень герц до декількох десятків мегагерц, він повинен бути крученим або екранованим. Перші найчастіше застосовують для передачі цифрових даних, другі - для обміну аналоговими сигналами. При частоті сигналу до декількох гігагерц використовуються коаксіальні кабелі.
5
Плоскі кабелі, у яких провідники розташовані в один ряд, називають шлейфами. Вони зустрічаються в тих комп'ютерах, де є жорсткі диски старого стандарту IDE і приводи для дискет. Більш сучасні шлейфи, де плоскими є і самі провідники (як на друкованій платі), можна зустріти в мобільних телефонах. Якщо апарат зсувний або розкладний, шлейф підлягає заміні у міру зносу.
6
Завжди правильно підбирайте будь кабель за двома параметрами: перетину і робочій напрузі ізоляції. Перше підбирайте за таблицями залежно від матеріалу провідника і сили струму. Пам'ятайте, що в багатожильному провіднику додаванню підлягають розтину, а не діаметри жил. Друге повинно бути свідомо (з запасом не менше 2) нижче напруги між провідниками і між кожним з них і землею. Будь-які роботи з приєднання і від'єднання шнурів виробляєте, коли вони знеструмлені, за винятком випадків, коли зворотне спеціально обумовлено в документації.