Як включити батарею опалення. радіатори біметалеві Як монтувати.

Перед початком опалювального сезону необхідно перевірити і підключити систему опалення в будинку. Зазвичай водяне опалення включає в себе окремі ділянки трубопроводів і кілька опалювальних радіаторів, по яких циркулюють вода або пар. Ефективність і безперебійність системи багато в чому визначається якістю підключення опалювальних приладів і герметичністю з'єднань.
Вам знадобиться
  • - опалювальний радіатор;
  • - з'єднувальні труби;
  • - кран Маєвського;
  • - набір гайкових ключів;
  • - викрутка ;
  • - кріпильні елементи;
  • - стрічка ущільнювача.
Інструкція
1
Перед пробним включенням опалення проведіть ретельну перевірку всієї системи. Переконайтеся, що батареї опалення надійно прикріплені до своїх місць. Сьогодні традиційні чавунні батареї все частіше міняють на нові багатосекційні радіатори з алюмінію або на біметалічні прилади. Такі пристрої більш економічні, надійні та зручні в експлуатації.
2
Якщо ви вмонтовуєте новий радіатор, спочатку визначте місце його встановлення. Зазвичай радіатори кріплять під вікном, на відстані не менше 100-150 мм від поверхні підлоги. Розмітьте місця, де розміщуватимуться елементи кріплення. Для кріплення важких чавунних батарей використовуйте металеві крюки; більш легкі алюмінієві прилади прикріпіть за допомогою дюбелів і шурупів.
3
Виверніть з радіатора заглушки. Встановіть прилад за місцем кріплення таким чином, щоб зовнішня різьба сполучної втулки могла б глибше увійти в корпус батареї. Різьбові з'єднання ретельно ізолюйте.
4
Переконайтеся, що з'єднувальний вузол забезпечений контргайкою, спеціальної шайбою і ущільнювачем. При необхідності очистіть сполучаються металеві деталі і різьбову частину від іржі.
5
Додатково встановіть на радіатор спеціальний прилад для відводу повітря - так званий кран Маєвського. Він дозволяє видаляти повітряні «пробки» з системи опалення в ручному режимі. Конкретний спосіб кріплення даного приладу визначається його конструкцією.
6
При влаштуванні верхньої розводки системи опалення підключайте підвідних і відвідних труби з одного боку батареї. Якщо довжина горизонтально розташованих ділянок трубопроводів перевищує 150-200 мм, встановіть між трубами розпірки у вигляді стійок, прикріпивши їх зварюванням. Це охоронить з'єднання від можливих температурних деформацій.
7
По закінченні установки опалювальних приладів зробіть пробне включення системи опалення . Уважно огляньте з'єднання на предмет виявлення течі. При необхідності відновите герметичність в місцях різьбових стиків, проклавши їх клоччям або герметизуючою стрічкою.
8
Після підключення батарей зробіть їх фарбування. Не рекомендується застосовувати для цих цілей масляні фарби, які під впливом тепла темніють і виділяють леткі речовини. Використовуйте для фарбування батарей спеціальний каніфольний лак, змішавши 2 масові частини каніфолі і 3 частини скипидару. Така обробка значно подовжить термін служби батареї.