Як вибрати пінопласт. пінопласт характеристики Як вибрати.

Пінопласт (пінополістирол) в даний час широко використовується для упаковки товарів, виготовлення декоративних елементів в дизайні і рекламі, як будівельний матеріал для тепло-, шумо- та гідроізоляції і т.д. Його популярність обумовлена безліччю корисних властивостей, доступною ціною і легкістю доставки та обробки. Але ці ж властивості призводять до появи на ринку неякісних матеріалів, що значно ускладнює вибір.
Інструкція
1
Купуючи пінопласт, необхідно, насамперед, виходити з того, для чого він вам потрібен. Якщо ви збираєтеся з його допомогою утеплювати стіни, поміщаючи його під вагонкою, гіпсокартоном, сайдингом або МДФ-плитами, а також всередині стін або холодильних камер, слід вибирати пінопласт щільністю 15 кг/м3. Для утеплення стін зовні застосовується пінопласт щільністю 25 кг/м3 (його маркують буквою «Н»). А для покрівлі та підлоги (під стяжку), щоб добре утеплити приміщення і позбавити його від зайвого шуму, використовують матеріал щільністю від 35 кг/м3.
2
Важливо місце продажу і, відповідно, місце зберігання пінопласту. Майте на увазі, що якщо утеплювач зберігається під відкритим небом, його теплоізоляційні властивості порушуються.
3
Не соромтеся попросити у продавця документи на матеріал, який ви хочете купити. Якщо виробник надійний, він обов'язково постачає свою продукцію всіма необхідними сертифікатами та висновками.
4
Уважно огляньте упаковку. Вона повинна бути якісною. І навіть якщо матеріал продається упакованою, на окремих аркушах ви повинні побачити маркування або стікери. Якщо розпізнавальних знаків немає, ви ризикуєте своїми грошима.
5
Якісний пінопласт повинен бути тільки білим. Якщо він хоч трохи пожовк, значить, або виготовлений з неякісної сировини, або зберігався на сонці, що погіршує його властивості. Крім того, матеріал не повинен мати ніякого стороннього запаху. Його наявність свідчить про порушення технології виробництва.
6
Гранули пінопласту повинні бути однакові по діаметру і рівномірно розподілені за об'ємом листа. Ніяких пустот і провалів діаметром більше гранули в матеріалі не повинно бути. При транспортуванні плити повинні зберігати свою форму. Якщо ви побачили, що з листів вишелушіваются гранули, утримайтеся від покупки. Це неякісний матеріал.
7
Бажано розглянути лист пінопласту на розломі: розламуватися повинні і гранули, хоча б на 50 відсотків.
8
Попросіть продавця зважити пачку пінопласту, а потім перерахуйте отриманий результат у розрахунку на кубометр. Кубометр якісного пінопласту повинен важити не менше 16 кг.
9
Після цього візьміть кілька аркушів пінополістиролу і розкладіть їх на підлозі поруч. Ви побачите (або не побачите) різницю в їх розмірах, товщині, а також вигини або кручення, якщо вони є. Різниця в розмірах не так страшна, як різниця в товщині з усіх боків листів та їх деформація.
10
На дотик якісний пінопласт повинен бути м'яким і пружним. Жорсткий і хрусткий він буває, якщо порушена технологія його виробництва. Такий матеріал буде погано утримувати тепло і сильніше поглинати вологу