Як вести облік витрат.

У процесі здійснення господарської діяльності фірма повинна здійснювати облік витрат. На підставі показників розраховуються суми податків, що підлягають сплаті до бюджету, а також визначається прибуток організації. Згідно ПБУ, витрати - це витрати, які тягнуть зменшення економічної вигоди в результаті вибуття майна чи грошових коштів.
Інструкція
1
Усі витрати, визнані в бухгалтерському та податковому облік е, повинні бути економічно обґрунтованими і підтвердженими. Припустимо, ви направили в службову поїздку співробітника. По поверненню він надав наступні документи: рахунки на послуги зв'язку, авіаквитки, а також чеки з боулінг-клубу. Послуги зв'язку ви можете відобразити в облік е в тому випадку, якщо до рахунку надано акт і роздруківка дзвінків (деталізація викликів). Авіаквитки також можуть бути документом, що підтверджує витрата підзвітних коштів. А ось відвідування клубу є якоюсь розважальною програмою, яку фірма не зможе відобразити в бухгалтерському облік е.
2
Правильно оформляйте операції, пов'язані з якими-небудь витратами. Якщо це авіаквиток, то крім нього вам також необхідно надати маршрутну квитанцію і посадковий талон. Якщо це чеки, рахунки або квитанції, вони повинні містити найменування організації, печатку, назву операції. Тільки після цього ви маєте право прийняти їх до облік у.
3
Відбивайте витрати на синтетичних рахунках бухгалтерського облік а. Припустимо, співробітник був відправлений у відрядження, яка пов'язана з основною діяльністю організації. У цьому випадку витрати слід списати на рахунок 20, 25 або 26. Якщо поїздка стосувалася отримання доходів, не пов'язаних з основною діяльністю, суми витрат відобразіть на рахунку 91. При цьому складіть авансовий звіт, а суми покупок включите в книгу облік а витрат.
4
Якщо ви є платником ПДВ, для вирахування вам необхідно отримати рахунок-фактуру. Тільки цей документ ви маєте право зареєструвати в книзі покупок. Податковий документ повинен бути оформлений за всіма правилами, тобто мати реквізити організацій, найменування операцій, суму ПДВ, вартість товару (послуги), всі необхідні підписи і печатки покупця і постачальника.