Як побудувати аероплан.

Самодіяльне літакобудування приваблює багатьох любителів авіації. Розташовуючи найпростішими матеріалами та інструментами, можна побудувати нескладний літальний апарат, здатний допомогти в здійсненні мрії про небо.
Вам знадобиться
  • - добре оснащена майстерня;
  • - креслення;
  • - матеріали та агрегати;
Інструкція
1
Виберіть тип літального апарату, який ви будете будувати. Для самостійної споруди рекомендується використовувати класичні, добре зарекомендували себе схеми. Перший літальний апарат слід створювати за готовими кресленнями, їх можна знайти в інтернеті. Повторюючи вже відпрацьовану конструкцію, ви уникнете багатьох помилок, можливих при самостійному проектуванні літака.
2
Роботу над літальним апаратом почніть зі створення добре оснащеної майстерні, це значно скоротить терміни спорудження літака і підвищить якість його виготовлення. Купуючи матеріали та агрегати, обов'язково беріть товарні чеки, це спростить процедуру реєстрації саморобки. Не шукайте деталі для елементів літака на звалищах металобрухту і в інших подібних місцях. Від надійності конструкції залежить ваше життя, тому використовуйте тільки нові якісні матеріали.
3
З самого початку привчите себе робити все дуже акуратно і добротно. Ретельно обробляйте всі елементи конструкції, навіть в тих місцях, які будуть згодом закриті, і їх ніхто не побачить. Подібне ставлення до роботи дає подвійну користь: по-перше, всі деталі будуть дуже якісними. По-друге, ретельна обробка всіх елементів дозволить істотно знизити вагу готової конструкції, що для саморобного літака дуже важливо.
4
Особливу увагу приділіть двигуну вашого літака. Багато самодіяльні авіаконструктори використовують будь-які відповідні за розмірами і потужністю силові агрегати, що негативно позначається на безпеці. До двигуна літака пред'являються підвищені вимоги надійності, тому найкращим варіантом буде придбання заводський силової установки потрібної потужності. Цей варіант досить дорогий, але на безпеки економити не варто.
5
Ретельно вмонтовуйте всі елементи управління, будь-яка недбалість тут неприпустима. Слідкуйте за тим, щоб всі тяги, троси, напрямні ролики та інші елементи були хорошої якості і надійно закріплені. Подумайте про дублювання найважливіших систем. Оглядаючи конструкцію літака, заздалегідь представляйте ситуацію, в якій той чи інший елемент може відмовити або зламатися, і вживаються заходи, що зводять ризик до мінімуму. Моделювання критичних ситуацій є важливим етапом підвищення безпеки польотів.