Як запустити консоль відновлення. Як викликати консоль відновлення windows xp.

Консоль відновлення операційної системи Windows - корисний інструмент при повсякденній роботі з комп'ютером. Робота з операційною системою не завжди є стабільною - іноді відбуваються збої в роботі системи, іноді раптово відключається подача електрики, причин може бути багато. Консоль використовується для відновлення і налагодження роботи операційної системи .
Вам знадобиться
  • Консоль відновлення Windows, чистий диск.
Інструкція
1
Для того щоб створити консоль відновлення, необхідно вставити диск, з якого була зроблена установка вашої операційної системи. Після перезавантаження комп'ютера відбудеться запуск установки операційної системи. На цьому етапі необхідно створити консоль відновлення.
2
При появі завантаження тестових файлів, виберіть «відновлення», натиснувши кнопку R.
3
Після цього система виведе на ваш екран наступне повідомлення: «Введіть пароль адміністратора». Після введення пароля адміністратора, якщо такий було встановлено спочатку, ви потрапите в консоль відновлення Windows.
4
Що представляє з себе «консоль»? Це стандартна командний рядок системи Windows, в якій є доступ для введення певних команд. Для того щоб дізнатися список всіх команд, наберіть в консолі спеціальну команду-запит Help.
5
Для того щоб дізнатися подробиці про будь-якій команді, необхідно у вікні консолі набрати команду HELP та імя_команди. Приміром, HELP COPY.
6
Для того щоб перевірити систему на помилки, необхідно скористатися командою chkdsk/F/R.
7
Для того щоб справити вихід з консолі відновлення Windows, наберіть у командному рядку команду Exit.
8
Також є можливість додати консоль відновлення в автозавантаження. Для цього необхідно при встановленій і запущеної Windows Xp, натиснути меню «Пуск» - вибрати команду «Виконати».
9
В рядку введення команди вкажіть такий вираз: X: i386winnt32.exe/cmdcons.
10
Замість значення X, необхідно вказати букву CD/DVD-приводу, з якого буде проводитися завантаження консолі. Натисніть «ОК».
Напевно, багато користувачів ПК потрапляли в ситуацію, коли операційна система не запускалася. Наприклад, комп'ютер постійно перезавантажувався, або з'являлося вікно, яке висвічувало помилку. Часто це штовхає користувачів на переустановлення ОС. Всі знають, що це клопітка справа, так як в цьому випадку втрачається частина файлів і потрібно заново ставити драйвера. А між тим набагато простіше скористатися консоллю відновлення.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер;
  • - диск з дистрибутивом ОС Windows (XP, Windows 7).
Інструкція
1
Вам потрібно диск з дистрибутивом вашої операційної системи. Перед початком операції вставте цей диск у привід комп'ютера. Увімкніть ПК. Тепер необхідно увійти в Boot-меню. Найчастіше для цього можна скористатися клавішами F5 або F8. Натисніть її відразу після включення комп'ютера. Якщо за допомогою них вам не вдалося увійти в Boot-меню, зробіть це методом перебору, почергово натискаючи клавіші F, поки не знайдете потрібну.
2
Коли ввійдете в Boot-меню, як джерело запуску системи виберіть оптичний привід. Дочекайтеся, поки-диск не розкрутиться, і натисніть любою клавішу. Якщо у вас операційна система Windows ХР, дійте так. Чекайте появи першого діалогового вікна. В цьому вікні можна або почати установку операційної системи, або запустити процес відновлення.
3
Натисніть клавішу R. Після цього консоль відновлення запуститься. Згідно підказок запустите «Майстер відновлення». Після завершення його роботи, операційна система буде відновлена. Комп'ютер буде перезавантажений автоматично і запуститься в звичайному режимі.
4
У випадку з операційною системою Windows 7 діяти потрібно так. На першому екрані виберіть «Мовні параметри». Після цього ви потрапите на екран, де буде напис «Відновлення системи». Натисніть по цій функції лівої кнопкою мишки. Спливе вікно, в якому буде список операційних систем. В цьому списку відзначте ОС Windows 7, потім - пункт «Використовувати засоби відновлення» і зверніться далі.
5
З'явиться вікно «Засоби відновлення». В ньому виберіть параметр «Відновлення запуску». Операційна система буде перевірена на наявність помилок, які в разі виявлення будуть виправлені. Якщо необхідно, система автоматично встановить відсутні файли. Після відновлення комп'ютер перезавантажиться, і операційна система запуститься у нормальному режимі.