Куди вуглекислий газ несеться кров'ю.

В організмі людини вдихається кисень проходить ряд перетворень. З легких з током крові він переноситься в органи і бере участь там в життєво важливих хімічних реакціях. Потім еритроцити транспортують його по венах назад до дихальних шляхів у вигляді вугільної кислоти. Найдрібніші бульбашки легенів - альвеоли - збирають це хімічна сполука у свої капіляри, де вуглекислий газ приймає свій класичний вигляд. У такому вигляді людина його видихає.
Вуглекислий газ (CO2) - продукт обміну речовин, що відбувається в людському організмі. Утворений в клітинах тканин газ шляхом дифузії переміщається в тканинні капіляри. Потрапляючи в еритроцити, вуглекислий газ вступає в хімічну взаємодію з водою, і виходить вугільна кислота. Ця реакція каталізується карбоангидразой - специфічним ферментом, який дислокується тільки в червоних кров'яних клітинах. У плазмі його нет.Реакція, яка відбувається в еритроцитах, не дозволяє концентрації вуглекислого газ а в цих клітинах досягти високих цифр. У підсумку в червоні кров'яні клітини постійно дифундують нові молекули газ а. Осмотичний тиск усередині кров'яних тілець зростає і разом з ним збільшується вміст води. Це призводить до збільшення обсягу ерітроцітов.Ізмененія в клітинах призводять до виникнення «ефекту Холдейна». Суть ефекту в тому, що зв'язування кисню гемоглобіном призводить до витіснення з крові двоокису вуглецю. Це має найважливіше значення в транспорті двоокису вуглецю з тканин до легким. Перенесення вуглецю здійснюється у вигляді солей - бікарбонатов.Для того щоб вугільна кислота перетворилася на бікарбонати, необхідні іони калію. Їх джерелом є гемоглобін.В результаті цих хімічних реакцій в тканинних капілярах зростає кількість вуглекислого газ а у вигляді бікарбонату калію. У такому вигляді його легше транспортувати в легкіе.В капілярах малого кола кровообігу концентрація двуокосі вуглецю невисока. Тут від нього відщеплюється CO2. У теж час утворюється оксигемоглобін. Він витісняє з бікарбонатів іони калію. У червоних кров'яних тільцях вугільна кислота розщеплюється на CO2 і воду. Вуглекислий газ виводиться з легеневих альвеол в процесі видиху.
Відень - австрійське місто, столиця з прекрасними палацами, величними соборами, величезними площами, незліченними пам'ятниками, шикарними парками і найширшими проспектами.
Відень по праву можна вважати столицею класичної музики, адже саме тут з'являлися на світ знамениті композитори, усіх часів. Віденська державна опера, яка відкрилася в 1869 році, є одним з п'яти кращих світових оперних театров.Інтересним і улюбленим туристами місцем у Відні є і Будинок Хундертвассера, названий за прізвищем свого архітектора. Побудоване за замовленням міської влади, дана споруда довело можливість з'єднання стилю і дійсності. Безладність розташування вікон в цій будівлі не можна не помітити. Хундертвассер стверджував, що головним в будинку є вікна, а не стіни, а якщо всі вони однакові - будинок нагадує концлагерь.В самому центрі Відня в замку герцога Альбрехта розташовується унікальний музей Альбертіна. У ньому зберігаються найбільші світові збори графіки від пізньої готики до сучасності (близько 65 тисяч малюнків) .Історіческім центром столиці є Хофбург, який служив імператорською резиденцією до 1918 року. Побудований в якості середньовічного замку, за кілька століть він постав величезним палацовим ансамблем, що об'єднав в собі декілька палаців, скарбницю з коронами Імператорів, ряд музеїв, капелу і манеж, де щодня гарцюють коні Іспанської Школи верхової езди.Весьма цікавий і «Швейцарський двір», розташувався в Відні . Він названий на честь «швейцарської гвардії», особисто охороняє імператрицю Марію Терезу. Ця частина Хофбурга була побудована в 1553 році, в стилі італійського ренесансу. З часів середньовіччя тут зберігаються предмети, що змушують навіть найзапекліших скептиків повірити в казку: магічне спис, чарівна торба, тисячолітня корона, а також мощі самих різних святих. Цими та іншими реліквіями можна помилуватися в скарбниці Хофбурга, розташованої на правій стороні Швейцарського двора.Над скарбницею знаходиться згадана вище знаменита капела (Burgkapelle), в якій на постійній основі виступає віденський Хор хлопчиків, заснований в 1498 році для розваг імператорської сім'ї. У сучасній Відні виступу цього пісенного колективу доступні широким масам, і практично всі туристи відвідують концерти цього Хора.Достопрімечательностей в Відні так багато, що всі їх неможливо описати в одній статті. Красиві парки, театри і кінотеатри, численні пам'ятки архітектури, музеї та виставки - будь-який турист знайде тут щось, що доведеться йому до душі.