Як в'язати з стрічкової пряжі. плаття рюшами з стрічкової пряжі.

В'язання з стрічкової (лентовидной) пряжі - простий спосіб швидко виконати ефектне виріб або її декоративні елементи (рюші, жабо, манжети і коміри). Серед рукодільниць особливою популярністю користується фактурна стрічка-тасьма, по верхньому краю якої дугообразно протягнута спеціальна нитка. Саме вона бере участь при виконанні петель. Вироби з цього фантазійного матеріалу виходять невагомими і особливо пишними.
Вам знадобиться
  • - моток стрічкової пряжі;
  • - товсті спиці №№8-15;
  • - праска з функцією пара або отпариватель.
Інструкція
1
Спробуйте пов'язати з лентовидной пряжі одне їх самих простих виробів - пишний шарфик (жабо). Зразок цієї роботи згодом можна використовувати для різних елементів одягу, таких як нижній волан спідниці (сукні) або манжет рукавів. Зазвичай мотка тасьми з віскози, поліестеру або бавовни вагою в 100 грам вистачає на шарфик середньої довжини. Спиці рекомендується брати товсті, №№ від 8 до 15 - інакше краса стрічки загубиться, а робота ускладниться.
2
Принцип в'язання з стрічкової пряжі простий: правою, робочої, спицею захоплюються верхні кромочние дуги. Залежно від необхідної форми вироби, ви можете провязивать нитки-дуги лицьовими петлями через одну або дві (густі складки); захоплювати кожну петлю - тоді рюші вийдуть не такими багатими.
3
Коли ви визначитеся із зовнішнім виглядом майбутнього жабо, нанизайте верхні довгі петлі на пряму спицю з певною частотою (наприклад, кожну другу). Слід розтягувати кінець стрічкової пряжі, щоб дуги були краще видні. Вводите спицю під нитку рухом справа наліво і до себе; відсувайте інструмент з утворилася петлею від себе і продовжуйте працювати далі за зразком.
4
Першу нитяну дугу ряду пров'яжіть звичайної лицьової, при цьому вводите праву спицю за верхню стінку петлі. Надалі теж знімайте кромочних.
5
В процесі роботи з фасонної пряжею акуратно розмотуйте моток, щоб стрічка не закручуватися в спіраль. Полотно шарфа повинно вийти однаковим з обох сторін, тому робіть прямі і зворотні ряди тільки лицьовими петлями. При цьому тасьму завжди заводите за роботу.
6
Якщо ви хочете зв'язати кілька рядів рюшів (наприклад, для низу спідниці), рекомендується працювати в дві нитки. Два ряди полотна виконуйте стрічкової пряжею, пару наступних - тонкої бавовняної в тон фасонной тасьми. В цьому випадку складки ляжуть акуратними хвилями.
7
Одностороннє виріб з стрічкової пряжі виконуйте лицьовими петлями з «обличчя» полотна, виворітними - із зворотного боку роботи. В виворітних рядах тасьма повинна завжди лежати перед полотном! Не забувайте добре закріплювати відрізки робочої нитки, щоб ваш пишний вбрання не розпустився.
Зверніть увагу
Чи не гладьте виріб з фантазійної пряжі, інакше рюші втратять форму. Щоб в'язане полотно красиво розправився, над ним можна потримати праска з функцією пара або спеціальний ручний відпарювач.