Як бути справедливим.

Справедливість - почуття, властиве тільки людині розумній. Звірі можуть любити, ненавидіти, дбати, але почуття справедливості їм незнайоме. Більш того, воно доступно навіть не всім людям. Що ж таке справедливість? Однозначної відповіді на це питання просто не існує. Однак, керуючи колективом і виховуючи дітей, без цієї якості обійтися неможливо. «Стався до людей так, як ти б хотів, щоб вони ставилися до тебе» - цю універсальну формулу справедливості дав Ісус Христос. Але їй одній, на жаль, не вичерпати це поняття.
Інструкція
1
Одні люди вам подобаються, інші - не дуже. Розбираючи конфліктну ситуацію, ви цілком можете зіткнутися з тим, що неправа сторона в ній якраз та людина, яка вам глибоко симпатичний, а той, хто вже «в печінках сидить» - прав. Чи не кривите душею на догоду почуттям, одна з граней справедливості - об'єктивність.
2
Все люди живі і, відповідно, піддаються емоціям. Рідкісний людина здатна зберігати тверезий розум в будь-якій ситуації. Відкладіть своє рішення до того моменту, коли почуття не будуть тяжіти над вами - «під гарячу руку» ви, швидше за все, зробите те, про що згодом будете шкодувати. Тверезий розум - ще одна складова такої якості, як справедливість.
3
Немає на світі двох однакових людей. Одному, як влучно висловився Чехов, «соромно навіть перед собакою», іншому все рідини на світі - «божа роса». Якщо ви педагог або керівник, вам необхідно знати, що стягнення або покарання має бути строго індивідуальним, виходячи з особливостей саме цієї особистості. Шаблонність тут вкрай шкідлива. Чуйність - це те, без чого неможлива справедливість.
4
Життя досить різноманітна у своїх проявах. Інший раз може здатися, що вона взагалі не повторюється. Але минають роки, і ви переконуєтесь, що Екклезіаст прав: «Все вже було». Без життєвого досвіду справедливість неможлива.
5
Ні в якому разі не намагайтеся бути хорошим для всіх, будьте об'єктивні. Поставте себе на місце іншої людини і подумайте, яке рішення буде справедливим.
Корисна порада
Саме поняття справедливості багатогранно і всеосяжно. Це абсолютно не означає, що потрібно махнути на нього рукою, як на недосяжний ідеал і жити, як прийдеться. Ідеали для того й існують, щоб звірятися по ним і ставити їх перед собою, як мета. А це, повірте, під силу кожному, було б бажання.