Як не думати про роботу.

Коли людина не може розслабитися навіть під час відпочинку, швидше за все, він повернеться до роботі в стані «вичавленого лимона» і зовсім не відпочив. А думки про те, що до наступної відпустки ще цілий рік чи півроку, і зовсім вибивають з колії.
Інструкція
1
Працездатний людина проводить за роботою більшу частину власного життя. Не дивно, що навіть під час вихідних днів або відпустки люди волею-неволею згадують про обов'язки, розмірковують над дедлайн і продовжують відповідати на ділові телефонні дзвінки. Йдучи у відпустку або на новорічні канікули, постарайтеся завершити всі важливі справи або хоча б підтягнути «хвости», до яких вам не довелося б повертатися після відпочинку.
2
Розташувавшись на піщаному березі і слухаючи шелест хвиль, прогулюючись під склепіннями древніх європейських замків і музеїв або просто лежачи на дивані в недільний день, відключайте всі мобільні телефони. Намагайтеся не призначати відповідальних ділових зустрічей і вже тим більше не переривайте відпустку через виниклі «невідкладних справ». Якщо ви не будете давати собі час на відпочинок, організм чисто фізично перестане оперативно відновлюватися, і здоров'я почне погіршуватися.
3
Як провести відпустку чи вихідний, щоб викинути думки про роботі з голови? Мудрі казали, що якщо серце зайняте старим, нове не прийде. Тому намагайтеся зайняти думки і руки далеким від ваших повсякденних справ заняттям. Воно може бути активним чи пасивним: сходіть в туристичний похід по складному маршруту, запишіться в школу ірландських танців, відвідайте планетарій, напишіть п'єсу, приготуйте курчати тютюну і т.д. Нові враження від освоєного справи допоможуть вам забути про рутинні турботи.
4
Не віддавайте дорогоцінний час вихідного дня телевізору. Поки ви стежите за його монотонним мовленням, в голові раз у раз прокручуються плани на понеділок. Але вихідні створені для відпочинку, тому спочатку поваляйтеся в ліжку стільки, скільки вам хочеться, а потім присвятіть вихідний розвагам: сходіть на екскурсію, проведіть вечір у кафе, насолоджуючись виступом невеликого джаз-колективу, відвідайте зоопарк або проведіть час з людьми не вашою професією.
Іноді думки про якусь людину не дають спокійно жити. Дуже важко засинати і прокидатися з думкою про те, близькому і єдиному, який зараз знаходиться десь в іншому місці. І якщо шансів на возз'єднання немає, то такі думи потрібно якнайшвидше викинути з голови.
Інструкція
1
Для початку призначте собі покарання за кожну непотрібну думку. Наприклад, відмовтеся від солодкого, не купуйте нових речей, що не зустрічайтеся з друзями. Дайте собі слово, що як тільки ви припините думати про ту людину, про який згадувати не треба, ви виконаєте свою мрію. Або ж підіть трохи іншим шляхом. За кожну думку призначайте собі фізичне випробування. Наприклад, віджимання, присідання, піші прогулянки та інші. Подібний варіант хороший тим, що ви не тільки припиняєте мислити про людину, яка з вами в розлуці, але і приводьте себе в форму.
2
Як можна рідше залишайтеся на самоті. Поруч постійно мають бути інші люди, які будуть відволікати вас від непотрібних думок. Причому краще шукати суспільства малознайомих вам співрозмовників. Адже перед ними ви не будете оголювати душу, з ними ви будете приховувати свої переживання. І в підсумку це просто увійде в звичку.
3
Навантажуйте себе роботою і фізичними вправами. Коли організм вимотаний, людина рідше замислюється про погане. Фізична втома дозволить вам засипати швидше, відверне від всіх непотрібних думок. Придбайте абонемент у басейн або тренажерний зал, частіше виконуйте роботу по дому, регулярно їздите на дачу, якщо вона у вас є. Можна навіть влаштуватися на другу роботу. Адже це в підсумку допоможе вам забути ту людину, про який хочеться постійно думати.
4
Заведіть нове хобі, яке буде вам цікаво. Займіться колекціонуванням, відвідуйте курси йоги або почніть стрибати з парашутом. Головне, щоб захоплення займало якомога більше часу. Коли людина зайнята улюбленою справою, він рідше відволікається на непотрібні думки.
5
Полюбіть себе. Почніть нове життя, в якій ви будете найголовнішою людиною. Хольте і плекайте себе, балуйте щодня. Нехай навіть у дрібницях, ніхто не говорить про покупку діамантового кольє або дорогий яхти. Просто виконуйте свої бажання, реалізуйте свої мрії. Якщо вам чогось не хочеться робити, не робіть. Час обов'язків настане пізніше. А поки просто дозвольте собі розслабитися і насолодитися життям