Як зробити монгольський лук. Як змайструвати бойової цибулю.

У XIII столітті монгольський лук зробив революцію у військовій справі. Завдяки своїм бойовим якостям він істотно перевершував подібне озброєння європейських лучників. Секрет монгольського лук а в тому, що, на відміну, наприклад, від англійського стрілецької зброї, він був складовим. Виготовлення справжнього монгольського лук а вимагає майстерності і особливих навичок.
Вам знадобиться
 • - береза;
 • - ясен або модрина;
 • - рогові пластини;
 • - сухожилля або склотканина;
 • - капронову шнур;
 • - риб'ячий клей;
 • - інструменти для роботи з деревиною;
 • - прес;
 • - ніж.
Інструкція
1
Підготуйте матеріали для виготовлення складеного лук а. Вам знадобляться заготовки з берези і ясена, а також тонка береста. Краще брати березу, зростаючу в низині; вона має більш прямий стовбур з малою кількістю сучків. У зрубаного дерева використовуйте північну частину, що має більш щільні волокна. Ясень може замінити модрина.
2
Якщо у вас немає можливості роздобути сухожилля тварин, замініть їх стеклотканью. Однак старі майстри використовували сухожилля коні, корови або гірського козла. Їх відділяли від туші, висушували до додання виробу прозорості. Потім сухожилля на ковадлі розщеплювали на волокна і розділяли на пасма товщиною приблизно в міліметр.
3
З бичачого рогу зробіть рогові пластини. Вони послужать аккумулирующими прокладками, що дозволяють накопичувати і зберігати енергію натягнутою тятиви. Висушені роги розпиляєте уздовж, проваріть в окропі і помістіть під важкий прес до повного висихання і випрямлення.
4
Виготовте п'ять частин підстави лук а: середню частину, два плеча і два хвостових елемента. Основний матеріал для монгольського лук а - береза в поєднанні з іншими видами деревини (модриною або ясенем). При цьому березові шари використовуйте для випуклої частини лук а, а ясен або модрину - для увігнутою. Загальна довжина лук а повинна скласти не менше 70 см.
5
Наберіть кожну складову частину лук а з декількох шарів. Між шарами деревини прокладете три послідовних шару сухожиль (склотканини) і рогових пластин. Шари матеріалу з'єднайте між собою риб'ячим або міздровим клеєм.
6
Після склеювання шарів кожної частини лук а зберіть виріб воєдино. П'ять частин скріпіть клеєм в чотирьох сполучних точках. Для більшої міцності акуратно обмотайте місця з'єднання навиванням з тонкого капронового шнура. Зовні захистіть місця стиків від попадання вологи тонким шаром берести.
7
Усі роботи зі склеювання компонентів лук а проводите без поспіху, стежачи за якістю з'єднання. Після повного складання лук поставте на просушку у вертикальне положення. Час сушіння може складати від шести місяців до року. Тепер натягніть на лук тятиву; для неї використовуйте жили чи міцну, не піддається розтягуванню нитка зі штучних матеріалів.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=VAUDsAiO-M8
Який хлопчисько не мріяв у дитинстві навчитися стрільбі з лука? Добре, коли є можливість записатися в стрілецьку секцію і взяти в руки спортивний лук. А якщо такий спорт недоступний, залишається засукати рукава і ставати Робіном Гудом самостійно. Для початку потрібно змайструвати справжній лук і стріли до нього.
Вам знадобиться
 • - дерев'яна заготовка (ліщина, сосна, дуб, ясен і т.д.);
 • - міцна нитка (шнур);
 • - рубанок;
 • - ніж;
 • - напилок;
 • - наждачний папір;
 • - ізоляційна стрічка;
 • - мідний дріт;
 • - смужка жерсті;
 • - пташине пір'я.
Інструкція
1
Приготуйте матеріали, необхідні для виготовлення лука. Вам знадобиться шматок деревини, відповідний довжині майбутнього лука. Найкраще годиться для такої мети клен, ясен, тис або ліщина. Підійде і стовбур ялівцю, з якого необхідно буде попередньо очистити кору. Якщо ви вирішите зробити складовою (композитний) лук, використовуйте дуб і березу.
2
Для тятиви підберіть міцну лавсанову нитка або капроновий шнур. Головна вимога до тятиві - не розтягувати по довжині. Можна використовувати також кручену лляну нитку, але вона прослужить не надто довго.
3
Виріжте з заготовки корпус лука у вигляді дуги. За допомогою рубанка і гострого ножа надайте луку необхідну форму, намагаючись, щоб верхнє і нижнє плечі лука були однакової товщини. Досягніть гладкій поверхні цибулі, при необхідності додатково обробіть його наждачним папером. По кінцях дуги виконайте поглиблення у вигляді кільцеподібних канавок. Канавки будуть потрібні для закріплення тятиви. Корпус лука після виготовлення повинен відлежатися приблизно два-три тижні.
4
Коли деревина, з якої ви змайстрували підставу лука, підсохне, прикріпіть тятиву. Довжина тятиви повинна бути на 4-6 см менше розміру лука, але більш точний розмір доведеться підбирати досвідченим шляхом. Попередньо на кінцях тятиви зробіть петлі, закріпивши їх вузлами. Надіньте одну з петель на нижній кінець цибулі, потім зігніть основу і накиньте другий кінець тятиви. Розправте тятиву так, щоб петлі опинилися в призначених для них канавках.
5
У середній частині основи лука зробіть рукоятку для зручності утримання зброї у руці. Найпростіший спосіб - обмотати середину лука кольоровий ізоляційною стрічкою.
6
З рівною соснової дощечки відповідної довжини виріжте стріли. Спочатку розпустіть дощечку по довжині на декілька заготовок квадратного перетину. За допомогою рубанка і ножа надайте стрілі округлий профіль. Наконечник зробіть із смужки жерсті або звичайного цвяха, прикрутивши його до переднього кінця стріли міцною ниткою або тонким мідним дротом. Для оперення використовуйте дрібні пташине пір'я, які при бажанні можна відшукати в кожному парку. Лук готовий до бою.