Як організувати розпорядок дня.

Вчені стверджують, що люди, що живуть по строго певному режиму, встигають за день більше, а втомлюються менше, ніж ті, хто не підпорядковує своє життя графіками і розпорядкам. Подумайте, наскільки краще би ви себе почували, якби прокидалися, їли, працювали і відпочивали в один і той же час. Спробуйте розробити режим, відповідний особисто для вас.
Інструкція
1
Вибудовуйте графік, виходячи з ваших індивідуальних біологічних ритмів. Визначте, в який час доби ви найбільш активні. Якщо вас тягне до сну з 10 години вечора, а встати в 6 ранку не складає труднощів - ви «жайворонок» і найбільш ефективно трудитися здатні в першій половині дня . Якщо ж ранні підйоми приносять відчуття розбитості на весь день, зате в 11 години вечора ви активні і бадьорі - ви, швидше за все, «сова». Кращий час для визначення власного типу - вихідні, коли у вас немає необхідності рано прокидатися і можна лягти спати, коли хочеться, а не тоді, коли завершені всі справи. Якщо ви спробуєте розібратися, «сова» ви або «жайворонок», посеред робочого тижня, вимушено лягаючи спати пізно і встаючи рано, ви, швидше за все, помилитеся і віднесете себе до типу «сов», так як вранці будете почувати слабкість через природного в таких умовах недосипу.
2
Якщо ви працюєте за жорстким графіком, вам простіше буде спланувати свій день. Проте, намагайтеся і у вихідні дотримуватися розкладу, не спіть набагато довше звичайного і не піддавайтеся спокусі лягати далеко за північ. Якщо ж у вас вільний графік, режим вам просто необхідний - відводите основну частину роботи на ті години, коли ви в змозі трудитися з максимальною віддачею, а в той час, коли активність падає, займайтеся чимось необтяжливим, що не вимагає концентрації. Розподіляйте обсяг роботи на весь день, не допускайте вимотують авралів і тривалих періодів малої активності - байдикування вимотує не менше.
3
Складаючи графік, відводите на сон не менше 7-8 годин. Як би не була велика ваша завантаженість, висипаючись, ви буде працювати набагато ефективніше. Хронічна нестача відпочинку призведе до того, що продуктивність будь-якої праці значно знизиться, і годинник, які забрала у сну, будуть витрачені дарма. Намагайтеся дотримуватися режиму харчування - проміжки між прийомами їжі протягом дня повинні складати 4-5 годин, максимум - 6. Це оптимальний час для повного засвоювання їжі.
Зверніть увагу
Обов'язково включіть в ваш режим фізичну активність. Нехай це буде хоча б легка зарядка, щоб швидше прокинутися.
Корисна порада
Якщо вам важко вставати рано, спробуйте завести будильник на півгодини-годину раніше звичайного часу. Якщо цей час потрапить на природне закінчення циклу сну (весь нічний сон складається з декількох таких циклів тривалістю приблизно по 1,5 години), ви здивуєтеся, наскільки бадьорим і виспатися встанете з ліжка.
Дитинство - безтурботне і золоте час . Час, за який дитині належить багато чого дізнатися, освоїти і багато чому навчитися. До школи дитина повинна навчитися читати, рахувати, малювати, самостійно одягатися і роздягатися, бути зібраним і організованим. Завдання близьких полягає в тому, щоб допомогти дитині навчитися правильно розраховувати свій час .
Інструкція
1
Перш за все, потрібно пояснити дитині, чому самоорганізація так необхідна, щоб у нього не склалося враження, що це чергова примха батьків і не виникло відторгнення «непотрібної науки». Скажіть, що це допоможе йому не спізнюватися в садок або школу, більше часу присвячувати зустрічам з друзями або перегляду цікавих передач, фільмів та ігор.
2
Не чекайте миттєвого результату. Це процес довгий. Усвідомлення «потрібності» приходить не відразу. І, часом, на розмови і пояснення йдуть тижні і місяці. Постарайтеся почати виховну роботу з дитиною якомога раніше. Пам'ятайте, що маленька дитина вбирає все як губка.
3
Основи організації закладає режим. З дитинства діти прокидаються, їдять, грають і лягають спати в один і той же час . Не варто порушувати дитині такий уклад життя, а якщо це й сталося, то потрібно відновити правильний розпорядок дня.
4
Коли малюк звикне, можете вводити в розклад нові функції: обов'язкові заняття, зарядка і т.д. На кожен вид діяльності відводите певний проміжок часу. Наприклад, зарядка 15 хвилин, заняття - година, на сніданок, обід або вечерю відводите не більше 20 хвилин. Враховуйте індивідуальні особливості. Те, що одна дитина зробить за 5 хвилин, другий виконуватиме набагато довше.
5
Допомагає в організації часу наочний посібник - яскраве і барвисте розклад. В нього по годинах ви повинні вносити список того, що повинен зробити дитина за добу. Розпорядок дня повинен висіти на видному місці і кожен пункт щодня має відзначатися: зроблено-не зроблено, або вклався-не вклався у відведений проміжок часу.
6
Щоб у дитини був стимул дотримуватися таких правил, придумайте систему заохочень. Якщо не допомагає розклад, складайте план завдань з вечора. І стежте за його дотриманням. Нагадуйте малюкові про справи, т.к. він може загратися і елементарно забути. Не перевантажуйте його, дитина повинна більше відпочивати і гуляти. Не карайте дітей, якщо у них не виходить під час зібрати іграшки або швидко поїсти. Можна злегка пожурити, але не лаяти - так ви тільки відіб'є бажання виконувати навіть те, що у нього добре виходить.