Як виграти судовий процес.

Справи виграються і програються не в залі судового засідання, як може здатися на перший погляд. Суд - всього лише сцена, де дві сторони виступають один перед одним і глядачем-суддею. Вся основна робота, визначальна результат справи, ведеться до слухань.
Інструкція
1
Щоб виграти судовий процес , вам необхідно добре до нього підготуватися. Виявіть всі факти, які можуть відноситися до вашої справи, при цьому розглядайте не тільки значущі, але і малозначні деталі. Визначте, які з виявлених фактів ви зможете підтвердити відповідними документами. Обміркуйте, що варто використовувати як неспростовних доказів, а що - тільки в якості додаткових доводів або непрямих доказів.
2
Вивчіть нормативні акти, регулюючі ті відносини, які будуть розглянуті в суді. Знайдіть статті і закони, на які ви зможете послатися для того, щоб підтвердити свої доводи і аргументи. Якщо необхідно, проконсультуйтеся з фахівцями з тих питань, які розглядаються в суді (медичними працівниками, лінгвістами, криміналістами або експертами в іншій області).
3
Періодично знайомтеся з матеріалами справи. Нові документи можуть з'явитися в справі не тільки в судовому засіданні, а й бути представлені іншою стороною між слуханнями. Або ж можуть прийти документи, запитані судом. Вкрай невигідно дізнаватися про нові деталі справи в самому судовому засіданні. Подаючи будь-які документи, не порушуйте встановлену законом процедуру, щоб друга сторона не змогла послатися на допущені порушення. Одночасно слідкуйте за тим, щоб і протидіюча сторона так само дотримувалася правил.
4
Вивчіть практику у справі, з'ясуйте, які були прецеденти. Якщо є можливість, розберіться, як будувалася лінія захисту і звинувачення в схожих справах. На основі цього постарайтеся виробити свою власну стратегію. Спробуйте поставити себе на місце протидіє вам сторони. Уявіть, які питання можуть бути задані вам суддею або представником другої сторони у справі і заздалегідь підготуйте відповіді на них.
5
Якщо ви не впевнені у своїх ораторських навичках, запишіть мова або окремі репліки і продумайте їх. Навіть вагомі доводи, викладені в недорікуватої манері, можуть бути неправильно зрозумілі або невірно витлумачені судом.