Як повернути в магазин покупку.

Якщо придбаний вами товар має дефекти, ви маєте право повернути його в магазин . Так само можна вчинити з цілком доброякісною річчю, яка вам не підійшла. Однак для її повернення потрібно дотримати ряд умов.
Вам знадобиться
  • - паспорт;
  • - заяву про повернення грошей за товар;
  • - товарний чек;
  • - гарантійний талон;
  • - придбаний товар з етикетками і упаковкою.
Інструкція
1
Здійснюючи покупку в магазин е, не забудьте взяти чек і гарантійний талон. Не викидайте ці документи - якщо ви захочете повернути придбаний товар, вони вам знадобляться. Не поспішайте залишати торгову точку, як слід огляньте куплену річ, попросіть консультанта перевірити, чи працює вона. Будьте уважні при покупці декількох штук одного найменування. Перевірте кожну упаковку, упевніться, що термін придатності не закінчився, а товар не має явних дефектів.
2
Виявивши брак, негайно звертайтеся в магазин . Продавці запропонують обміняти річ з дефектом на доброякісну. Якщо вас це не влаштовує, вимагайте повернути гроші за покупку. Згідно Закону про захист прав споживачів, магазин зобов'язаний відшкодувати вам вартість покупки не пізніше, ніж через 10 днів після пред'явлення претензії. Речі, куплені на розпродажі, підлягають поверненню та обміну на загальних підставах.
3
Складіть заяву про повернення грошей на ім'я директора магазин а. Один примірник передайте керівництву, на іншому вимагайте поставити підпис, що засвідчує, що ваша претензія отримана. Якщо ви не можете заповнити папери самостійно, зверніться до районного відділу по захисту прав споживачів, - його співробітники допоможуть сформулювати ваші претензії і проконсультують вас щодо подальших дій.
4
Трапляється, що куплена річ не має дефектів, однак принісши її додому, ви розумієте, що вона вам не підходить. В цьому випадку ви маєте право повернути покупку в магазин . Врахуйте, що товар приймуть назад, якщо він має всі належні ярлики та етикетки і не був у вжитку. Повернути річ ви зможете протягом 14 днів після придбання.
5
Існує довгий список товарів, які приймуть назад тільки в разі виявлення браку. До них відноситься парфумерія та косметика, нижню білизну, предмети особистої гігієни, лікарські препарати, побутова хімія, тканини, меблі, книги, автомобілі. Купуючи речі з цього списку, будьте особливо уважні.
6
Якщо магазин відмовляється повертати вам гроші, посилаючись на внутрішні правила або стверджуючи, що ви самі винні в пошкодженні купленої речі, ви можете звернутися в суд. Не завадить і попередня експертиза товару. Вам доведеться заплатити за неї, однак якщо в ході перевірки з'ясується, що шлюб на совісті виробника, магазин буде зобов'язаний відшкодувати вам вартість послуг експерта.
7
Складіть позовну заяву в суд. Прикладіть до нього копії заяви про повернення і товарного чека. В позові вимагайте повернути вам гроші за товар, відшкодувати вартість проведеної експертизи, сплатити штраф за прострочення виплати та моральну шкоду. Якщо суд вважатиме ваші вимоги правомірними, ви отримаєте всю заявлену суму.