Як виразно говорити.

Коли людина виразно, розбірливо і з прекрасною артикуляцією висловлює свої думки, з ним приємно спілкуватися. Якщо раптом ви почали помічати, що ваша мова іноді незрозуміла оточуючим, варто зайнятися виправленням ситуації. Неоціненну допомогу можуть надати звичайні скоромовки.
Інструкція
1
Вдосконалюйте свою дикцію. Працюйте над правильною вимовою труднодающіхся звуків. Не поспішайте, не "ковтайте» закінчень і ретельно стежте за тим, щоб усі слова в сказаних вами пропозиціях були почуті співрозмовником.
2
Виберіть вподобану скоромовку. Зверніть увагу на кількість труднопроизносимих звуків і поєднань. Не починайте ваш тренінг із занадто складних текстів, навіть якщо на перший погляд вони такими не здаються. В процесі тренувань поступово збільшуйте рівень складності.
3
Повільно і дуже уважно прочитайте весь текст скоромовки. Не старайтесь одразу ж його запам'ятати. Щоб відпрацювати вимова, прочитайте фразу кілька разів по складах. Головне, щоб всі звуки і склади були відтворені правильно в повільному темпі. Тільки після цього приступайте до заучування скоромовки.
4
Коли будете готові виразно відтворити скоромовку, почніть опрацьовувати беззвучну артикуляцію. Попросіть близьких, щоб вони кілька разів прочитали вчинений текст по ваших губах.
5
Уявіть себе суфлером в театрі і відтворіть скоромовку пошепки. Врахуйте, що ваша мова повинна бути не шиплячої, а тихою і чіткою. Тренуйтеся доти, поки не відчуєте себе впевнено і не перестанете помилятися.
6
Як можна частіше повторюйте вивчену скоромовку. Від того, наскільки чітко ви навчитеся її вимовляти, залежить виразність вашої мови.
7
Розпочніть відпрацюванні виразності виученої скоромовки. Відтворіть її співуче або з перебільшеним дотриманням пауз, з наголосом на перші склади або зі зміною інтонації. Тут ви можете проявити фантазію. Обов'язково стежте за точністю відтворення тексту, що не перекручувати слова і фрази. В іншому випадку вам доведеться проробити всю роботу заново.