Як дякувати клієнта.

Клієнти - це фундамент для розвитку торгівлі та сфери послуг. Якщо у вашого товару немає покупців, значить, ваш бізнес вичерпав себе. Щоб клієнт захотів повернутися до вас, потрібно вміти правильно його дякувати.
Інструкція
1
Скористайтеся широко поширеною механікою «подарунок за покупку». Невеликий презент буде розцінюватися вашим клієнтом як подяку за те, що він вибрав саме вашу компанію, будь то магазин, салон краси і т.д. Працює ця схема наступним чином: клієнт купує ваш товар або послугу і разом з цим отримує щось ще. Причому подарунок не повинен бути дешевим або марним. Також повинна простежуватися чіткий взаємозв'язок між ним і продуктом, який ви пропонуєте.
2
Подякуйте клієнта , надавши йому послуги в подвійному обсязі. Наприклад, якщо ваш бізнес пов'язаний з косметологією, можна запропонувати повторну процедуру за рахунок салону. Це досить дієвий спосіб підвищення лояльності і серед покупців товарів масового споживання.
3
Якщо ви спеціалізуєтесь на продажі дорогої продукції, наприклад, автомобілів, в якості подяки можна використовувати грошові кошти. По суті це буде та ж сама знижка, однак у свідомості клієнта збережеться той факт, що ви зробили йому подарунок, віддячивши тим самим за звернення до вас.
4
Скажіть «спасибі» своїм покупцям, подарувавши їм купон на знижку. Ця практика зараз набирає велику популярність. Полягає вона в тому, що покупець набуває продукт або послугу, і йому вручається купон на знижку, яку він може отримати при наступній покупці. З одного боку, це подяка, а з іншого - спроба зробити клієнта постійним.
5
Якщо ви не хочете використовувати подяку в рамках подібних маркетингових тактик, можете подякувати клієнта особисто або в письмовій формі. Таке звернення прийнятно, якщо ваш клієнт займає високе положення в суспільстві або розвиток відносин з ним для вас є вкрай важливим. Разом зі словами вдячністю ви можете піднести невеликої вишуканий подарунок.
Деякі покупці приносять компаніям помітну прибуток. І навіть якщо мова йде про невеликому магазині, постійних клієнтів потрібно вміти грамотно дякувати.
Інструкція
1
Виразіть подяку письмово. Слідом за оплаченим рахунком обов'язково повинне піти лист на пошту керуючого компаній, що зробила велике замовлення. Індивідуальна подяку в листі також практикується. Напишіть про те, що для вас значить співпрацю з даним клієнтом, висловіть надію на подальше продовження відносин і дізнайтеся, чи всім задоволений ваш покупець.
2
Подаруйте фірмові сувеніри. Всілякі ручки, блокноти, щоденники та гуртки з логотипом компанії робить кожна поважаюча себе фірма. Якщо і ви ставитеся до них, у вас є прекрасна можливість висловити подяку клієнтові, подарувавши йому сувенірну продукцію (набір або ж один предмет). Покупець, який прийшов в офіс з дитиною, обов'язково повинен отримати презент і для свого малюка.
3
Оформіть знижку на постійній основі. Такий бонус сприйметься з найбільшою радістю, він надасть відмінне стимулюючий вплив для наступних покупок. Обов'язково уточніть, що знижка іменна і робиться вона виключно для такого важливого для вас клієнта. Так покупець зможе відчути себе унікальним і дійсно потрібне.
4
Забезпечте спеціальне обслуговування. Після скоєння кількох покупок важливий для вас покупець може претендувати на позачергове обслуговування, консультацію фахівця по телефону і його виїзд на будинок. Ці бонуси окупляться, якщо будуть віддані правильному клієнту, який має намір продовжувати співпрацю, і оцінить такий підхід до справи.
5
Деякі великі компанії для утримання особливо важливих покупців виділяють спеціальний бюджет для особливих випадків. Наприклад, обід після здійснення великої угоди, поїздка на лижні схили за багаторічну співпрацю і так далі.
Зверніть увагу
При бажанні віддячити і догодити одному клієнту, постарайтеся не захопитися. Адже так ви можете втратити всіх інших.
Корисна порада
Звичайно, ніхто не відміняв ввічливості при зверненні та слів подяки при кожному візиті покупця. Навіть у тому випадку, якщо він нічого не придбав.