Як включати газову духовку.

Набирають популярність електричні та індукційні плити витісняють звичний елемент побуту для багатьох жителів нашої країни - газову плиту. У деяких містах, правда, такі плити все ще продовжують використовуватися через відносно недорогий можливості провести в житловий будинок або квартиру природний газ. Включати газову духовку дещо складніше, ніж просто повернути температурну ручку в електричній або індукційній духовках.
Інструкція
1
Купіть сірники, якщо у вашій духовий плиті немає вбудованого зажигателя, і є лише вузька трубка, винесена з внутрішньої конфорки. Ця трубка дозволяє запалювати духовку одним-єдиним чином: повернути ручку (пустити газ) і піднести запалений сірник до самого краю трубки. Після цього, якщо вогник НЕ задуло струменем газу, або сірник банально не погасла, конфорка загоряється.
2
Використовуйте зовнішній пьезозажігатель, якщо конфорка легкодоступна або днище плити підводиться, відкриваючи доступ до конфорки. Процес подібний до першого варіанту: повернути ручку духовий плити і натиснути кнопку П'єзозапальнички, пустивши іскру. Пам'ятайте, що спочатку повертати ручку при запалюванні сірниками потрібно на невелику відстань, інакше вогник потухне; при використанні пьезозажігателя ручку можна відразу викручувати на необхідне положення.
3
Якщо плита обладнана вбудованими електро/пьезозажігателямі, то включити духову плиту можна, повернувши ручку регулятора подачі газу до необхідної позначки і натиснути кнопку пьезозажігателя - конфорка запрацює. Найчастіше ресурс вбудованого пьезозажігателя обмежений і після декількох місяців роботи він перестає працювати; запалювати духову плиту доведеться вручну.
4
Також плита може бути укомплектована автоматичними електрозажігателямі, що спрацьовують при повороті ручки регулятора на будь-яке відмінне від початку відстань. Автоматика розрахована на пуск іскри відразу після пуску газу на конфорку духовки. Механізм включення конфорки буде виглядати інакше: ручку необхідно повернути різко, для того, щоб іскра зажигателя спрацювала під час подачі газу, а не секундою раніше (домогосподарки часто через страх повертають ручку повільно, тим самим тільки випускаючи газ і піддаючи себе небезпеці).