Як в зиму зберегти яблуні. Як підготувати полуницю до зими.

Велика кількість існуючих сортів яблунь дає можливість садівникові підібрати рослина, максимально адаптоване до кліматичних особливостей свого регіону. Тим не менш, в умовах середньої смуги Росії рекомендується вживати ряд заходів для захисту плодових дерев в зимовий період.
Вам знадобиться
  • - суперфосфат;
  • - сірчанокислий калій;
  • - торф;
  • - глина;
  • - вапно;
  • - мідний купорос;
  • - руберойд.
Інструкція
1
Підготовку яблунь до зими варто почати ще в другій половині літа. Відомо, що дерево з невизревшімі до холодів молодими пагонами виявиться пошкоджено морозом і ослаблено до весни. Простіше запобігти виникненню подібної проблеми, ніж боротися з наслідками. Щоб скоротити кількість молодої порослі в кінці липня слід відмовитися від застосування в яблуневому саду азотних добрив і зменшити полив. У дощове літо рекомендується відводити надлишок вологи, викопавши дренажні канавки.
2
Для кращого визрівання деревини дерева слід підгодувати фосфорними і азотними добривами. У вересні або самому початку жовтня в грунт під яблунями вноситься суперфосфат з розрахунку від тридцяти до сорока грам на квадратний метр і сірчанокислий калій, якого на таку ж площу буде потрібно двадцять грам.
3
Після закінчення росту пагонів рекомендується рясно полити яблуні . Як правило, це роблять у вересні. При цьому грунт повинен просочитися водою на глибину від одного до півтора метрів. Ступінь зволоження землі нескладно перевірити, встромивши в землю в декількох місцях дротяний щуп. Рівномірного змочування грунту можна домогтися, проробивши в грунті від восьми до десяти отворів невеликого діаметра глибиною до півметра.
4
Після поливу і вбирання води в грунт слід присипати землю шаром мульчі товщиною близько п'ятнадцяти сантиметрів. В якості мульчують матеріалу рекомендується використовувати торф. Не варто присипати пристовбурні кола соломою і опалим листям, які привертають гризунів.
5
Основні пошкодження яблуні отримують при перепадах температур в кінці зими і ранньою весною. Щоб уникнути морозобоін і сонячних опіків, штамб і скелетні гілки дерев обробляють побілкою. Для її приготування на десять літрів води потрібно два кілограми вапна, кілограм глини і триста грам мідного купоросу.
6
Побілку потрібно повторити в березні. Якщо це неможливо, варто восени обв'язати стовбури і великі гілки декількома шарами паперу. Для додаткового захисту від мишей і зайців штамби можна закрити толем або руберойдом, закріпивши його міцним шпагатом. Навесні цю обв'язку слід прибрати.