Як визначити потужність авто.

Потужність автомобіля - це одна з основних величин, на яку дивляться при виборі залізного коня. Чим більша потужність, тим дорожче машина. Але не завжди потужність авто, зазначена в документах, збігається з тією, яка насправді. І в цьому випадку її можна спробувати розрахувати самостійно.
Інструкція
1
Візьміть документи на автомобіль, в яких вказаний серійний номер двигуна. За цими даними легко можна обчислити потужність вашої машини в кінських силах. Для розрахунку складіть останні шість цифр цього номера. Складайте попарно. Одержаний результат розділіть на стійкий коефіцієнт 8,5. В результаті у вас вийде цифра, рівна реальної потужності вашого авто «в конях».
2
Якщо у вас є можливість, поставте машину на спеціальний технологічний стенд (такі зазвичай є в боксах гоночних команд і в автомобільних ательє, які займаються переробкою і апгрейдом машин). За допомогою електроніки подібний агрегат зможе з точністю до 100% розрахувати вам потужність вашого авто. А головне - це не займе багато часу.
3
Порівняти число, яке зазначено у вашому паспорті технічного засобу (ПТС), з реальним можна за допомогою спеціалізованої періодики. На допомогу вам різні Автокаталоги. Порівняйте, якими технічними характеристиками мають схожі з вашим автомобілі. Тільки обов'язково потрібно дивитися на ті моделі, які одного і того ж року випуску з вашим, володіють схожим об'ємом двигуна і т.д.
4
Удайтеся до допомоги фахівців. В хорошому авторизованому технічному центрі кваліфіковані майстри легко можуть визначити справжню потужність вашого автомобіля. Для цього вони ретельно обстежують машину, поставлять її на спеціальний апарат і т.д.
5
Деякі народні умільці намагалися визначити потужність свого автомобіля за допомогою реальних коней. Для цього прив'язується табун коней до автомобіля і заміряється їх тяга. Скільки коней знадобиться для того, щоб зрушити авто з місця, такою потужністю і володіє автомобіль. Тільки при такому способі вимірювань слід враховувати, що за одну кінську силу приймається тяга 1 коня ростом 1 м. І вагою 1 кг. Подібний еталон заходи можна знайти в Парижі в музеї «Мер і ваг».