Як у Joomla змінити шрифт. Як встановити шрифт на сайт joomla.

Зовнішній вигляд сайту повинен періодично оновлюватися, щоб залучати нових відвідувачів і не втрачати старих. Дизайн в цілому вас влаштовує, ніяких глобальних змін вносити не хочеться. Може, змінити шрифт меню, статей, заголовків, а заодно і логотип написати яким-небудь декоративним шрифт ом?
Вам знадобиться
  • - інтернет;
  • - joomla;
  • - плагін niceText;
  • - бібліотека Cufon;
  • - модуль mod_cufon.
Інструкція
1
Найпростіший спосіб - це змінити шрифт кожної статті у вбудованому текстовому редакторі. Всі статті можна знайти за допомогою менеджера матеріалів на сторінці адміністратора. Відкривши статтю, слід виділити тест і вибрати бажаний шрифт . Це трудомісткий процес, але він не вимагає ніяких додаткових знань.
2
Змінити шрифт в меню і логотипі сайту можна, відредагувавши файл template.css. Він знаходиться за адресою: homeваш сайт.ruwww emplatesтекущій шаблонcss. Кількість рядків у цьому файлі безпосередньо залежить від складності шаблону. Чим він складніше, тим більше файл, тим важче з ним працювати. Щоб не заплутатися у великій кількості інформації, слід пам'ятати, що за назву шрифт а відповідає тег font-family. Тут же можна задати і шрифт для статей, тоді не доведеться виконувати нудне форматування кожної вручну.
3
Іноді потрібно застосування рідкісних шрифт ов, наприклад, в логотипі сайту. Немає гарантії, що шрифт опиниться на комп'ютері користувача і все буде виглядати так, як ви задумали. У цьому випадку можна вдатися до хитрощів і розмістити потрібний текст картинкою. Для цього відрийте текстовий редактор, який підтримує потрібний шрифт , наберіть у ньому текст, відформатуйте і натисніть кнопку PrtScr на клавіатурі. Все, що зображено на екрані, буде збережено в буфер обміну. Відкрийте будь-який графічний редактор і вставте в нього картинку. Ображати все зайве і збережіть на комп'ютері. Отримане зображення вставте на сайт. Не варто захоплюватися цим методом - пошукові машини не здатні прочитати текст з картинки.
4
Існує безліч плагінів і модулів роботи з шрифт ами. Всі вони діють по-різному. Багато містять в собі бібліотеки, дозволяють швидко і зручно змінювати розмір, колір і стиль шрифт а.
5
Плагін niceText дозволяє задати шрифт для п'яти груп елементів. При цьому він вирішує проблему відсутності шрифт а на комп'ютері користувача. Всі відвідувачі сайту будуть бачити все таким, як ви задумали. Завантажити його можна за цією адресою: http://allforjoomla.ru/xplugins/plg-nicetext.
6
Cufon Font replacement technique - бібліотека шрифт ов, що працює на основі JavaScript, завдяки чому вона однаково добре працює у всіх браузерах та операційних системах. Завантажити її можна тут: http://cufon.shoqolate.com/js/cufon-yui.js?v=1.09i. Для роботи з бібліотекою існує модуль mod_cufon. Його можна завантажити тут: http://www.webrushot.ru/images/stories/Programm/mod_cufon_new.zip. Він дозволить підключити і керувати бібліотекою Cufon. Все це можна зробити в адміністративній панелі сайту.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=qBUIi0cnEFg
Корисна порада
Не перевантажуйте сайт складними шрифтами. Слідкуйте за тим, щоб текс був читабельним.