Як вирізати з пінопласту. фігури з пінопласту своїми руками.

Пінопласт знаходить дуже широке застосування в промисловості і в побуті як термоізоляційний матеріал. Крім того, вставки з пінопласту повсюдно використовуються при транспортуванні предметів, особливо тендітних. З недавніх пір цього матеріалу знайшлося ще одне застосування: з нього стали виготовляти найрізноманітніші елементи для прикраси внутрішнього інтер'єру, реклами і т.д. Крім того, з пінопласту можна робити іграшки та інші вироби, оскільки він м'який, легко ріжеться.
Вам знадобиться
  • - пінопласт;
  • - пила-ножівка, металева струна або ніхромовий дріт;
  • - лобзик;
  • - верстат для вирізання.
Інструкція
1
Насамперед підберіть відповідний пінопласт. Справа в тому, що найпростіші, дешеві марки крупнозернистого будівельного пінополістиролу погано підходять в якості матеріалу для вирізання: вони сильно кришаться, при різанні будуть утворюватися дефекти («раковини»). Такий пінополістирол має щільність 10-15 кг/м3. Незважаючи на дешевизну, купувати його не варто. Краще потратьте більше грошей, але купите якісний, дрібнозернистий пінопласт, який практично не кришиться при обробці. Щільність такого матеріалу складає приблизно 25-35 кг/м3.
2
Різати пінопласт можна за допомогою різних пристосувань: дрібнозубчастої пилки-ножівки, натягнутої металевої струни, нагрітої ніхромового дроту. Перший спосіб застосовується досить рідко і може бути рекомендований лише для первісної, грубої обробки, оскільки навіть при самому обережному проведенні роботи, можуть бути «раковини» і відколи по краях різу. Тому набагато краще використовувати струну, затиснуту в лобзику.
3
Дуже важливо, щоб струна була добре натягнута. Якщо вона натягнута погано, то майже напевно наробить «раковин». Враховуючи, що пінопласт - дуже м'який матеріал і опір резу саме мінімальне, не слід боятися, що струна лопне.
4
Краще придбайте верстат для вирізання або зробіть його самі. Головний сенс такого пристосування - щоб шматок пінопласту був жорстко зафіксований, а лобзик рухався строго вертикально, тоді ймовірність шлюбу буде зведена до мінімуму.
5
Розпечену ніхромовий дріт використовують, головним чином, коли необхідно зробити складний або криволінійний рез. Способів закріплення дроту існує багато. Як правило, кожен майстер використовує той, який йому звичніше і зручніше. Деякі любителі складають робочу зону дроту вдвічі, утворюючи щось на зразок жала приладу для випалювання, вельми популярного в часи СРСР.