Як класти стельову плитку.

Обробка стелі є відповідальним етапом ремонту в будинку. Від того, наскільки вірно буде обраний вид покриття, в чому буде залежати вигляд всього приміщення. Дуже привабливий і охайний вигляд має стелю, викладений спеціальною плиткою. Її монтаж вимагає акуратності, терпіння і дотримання деяких простих правил.
Вам знадобиться
  • - стельова плитка;
  • - вимірювальна рулетка;
  • - олівець;
  • - зубчастий шпатель;
  • - клей для полістиролу ;
  • - чисті ганчірки;
  • - гострий ніж;
  • - лінійка або дерев'яний брусок.
Інструкція
1
Підготуйте поверхню стелі до облицювання його плиткою. Позбавте підставу від старої побілки, залишків клею і пошкодженої штукатурки. При необхідності зробіть заново оштукатурювання поверхні, її шпаклівку і грунтовку. Неприпустимо клеїти плитку на стелю, що має забруднення, наприклад, жирові плями. Від ретельності підготовчих робіт буде залежати якість з'єднання плитки з стелею.
2
Проведіть розмітку стелі і відзначте його середину. Це потрібно для того, щоб приклеїти першу плитку точно по центру приміщення. Якщо ви будете починати монтаж від стіни, то з протилежних сторін кімнати плитка буде мати різні розміри, що виглядає не дуже акуратно.
3
Нанесіть клей на плитку по контуру і в центральній її частині. Як правило, немає необхідності змащувати клейовим складом всю поверхні виробу, головне - забезпечити гарне прилягання плитки по краях. Використовуйте для монтажу тільки спеціальний клей, призначений для полістиролу.
4
Після нанесення клею приставте плитку до місця кріплення, керуючись розміткою, і притисніть. Після невеликої витримки акуратно, з невеликим натиском проведіть по контуру плитки і її центру чистою ганчіркою або рукою.
5
Наступні елементи покриття приклеюйте аналогічним чином, викладаючи плитку рівними паралельними рядами. Обов'язково контролюйте стики між плитками, щоб не допустити зазорів і нещільного прилягання виробів один до одного.
6
При монтажі плиток, які будуть прилягати до стін приміщення, зробіть підгонку елементів за місцем. Підрізування плитки ведіть гострим ножем на чистій і рівній поверхні. Використовуйте для різання лінійку або рівний дерев'яний брусок.
7
Після закінчення монтажу плитки по всій поверхні стелі прикріпіть до стиків між стелею і стінами спеціальний плінтус. Технологія його приклеювання подібна з кріпленням плитки. Особливу увагу приділіть точній підгонці кутових елементів.