Як налаштувати гітару з фортепіано.

Гра в групі може доставити дуже велике задоволення як слухачам, так і самим учасникам. Правда, лише в тому випадку, якщо інструменти скорчити між собою. Якщо в групі використовується фортепіано , то налаштовувати гітару, мандоліну і інші інструменти найкраще по ньому, а не по камертону.
Вам знадобиться
  • - фортепіано;
  • - гітара;
  • - схема фортепіанної клавіатури.
Інструкція
1
Знайдіть на фортепіанній клавіатурі ми першої октави. Якщо ви не граєте на цьому інструменті, використовуйте схему з підписаними клавішами. Перша октава знаходиться в середині клавіатури, якраз навпроти сидить за інструментом піаніста. Якщо у вас шестиструнная гітара, то по цій клавіші налаштуйте відкриту першу струну. У семістрункі перша струна відповідає звуку ре першої октави.
2
Решта струни можна підлаштувати двома способами. Наприклад, так, як зазвичай налаштовують гітару. Друга струна шестіструнка затискається на п'ятому ладу і повинна відповідати відкритій першою. У цього інструменту всі струни, крім третьої, затискаються на цьому ладу і відбудовуються за більш тонким сусіднім. Третю затисніть на четвертому ладу і Підстройте до відкритої другий.
3
Семиструнна гітара будується за сіль-мажорному тризвуку. Друга струна затискається на третьому ладу, третя - на другому, четверта - на п'ятому. Такий же порядок зберігається і для басів, тобто п'ята притисніть на третьому ладу, шосту - на четвертому, сьому - на п'ятому.
4
Можна всі струни налаштувати і по фортепіано . Друга струна шестіструнка - сі малої октави. Потрібну клавішу знайдіть на схемі. Вона знаходиться лівіше до першої октави. У малій октаві вам потрібні ще клавіші сіль і ре, за якими будуються третя і четверта струни. П'ята і шоста збігаються за звучанням зі звуками ля і мі великої октави. Вона знаходиться лівіше малою.
5
Щоб відбудувати по фортепіано семиструнну гітару, знайдіть в малої та великої октавах звуки сі, сіль і ре. Ви налаштовуєте гітару у напрямку від тонких струн до басів, тому і клавіші на фортепіано шукайте, пересуваючи руку від середнього регістра до нижнього.
6
У дванадцятиструнну гітари тонкі додаткові струни будуються в октаву з основними, крім перших двох. Першу пару налаштуйте в унісон по клавіші ми першої октави, друга - по клавіші сі. У третьої пари основну струну Підстройте по клавіші сіль малої октави. Додаткова буде теж сіль, але на октаву вище, тобто в першій. У четвертій парі основна струна буде ре малої, а додаткова - ре першої октави. Точно так само, як і для шестіструнка, знайдіть на клавіатурі відповідності п'ятої та шостої струнах. Додаткові вибудуєте в октаву.
Першу струну гітаристи найчастіше налаштовують по камертону, а потім підлаштовують по ній інші. Виконавці пісень під гітару нерідко налаштовують інструмент під голос, в тій тональності, в якій їм зручно грати. Налаштувати гітару можна і по фортепіано, особливо якщо ви збираєтеся щось виконувати дуетом з піаністом.
Вам знадобиться
  • - гітара;
  • - фортепіано.
Інструкція
1
Перша струна шестиструнної гітари повинна звучати як ми першої октави. Знайдіть потрібну клавішу. Якщо ви не орієнтуєтеся на фортепіанній клавіатурі, подивіться, де розташований замок, на який замикається кришка. Він знаходиться навпроти ре потрібної вам октави. Праворуч від неї знаходиться потрібна вам клавіша ми. Налаштуйте по ній першу струну.
2
Решта струни можна налаштувати звичайним способом. З відкритою першою в унісон будується друга, затиснута на п'ятому ладу. Третю струну затисніть на четвертому ладу і підтягніть, щоб вона звучала в точності як відкрита друга. Всі інші струни затискаються на п'ятому ладу і настроюються в унісон з відкритою попередньої.
3
Якщо ви все ж хочете, щоб настройка гітари та фортепіано збігалася повністю, інші струни теж відбудовуйте по клавіатурі. Знайдіть клавішу сі малої октави. Ре ви вже знайшли, ліворуч від неї буде біла клавіша до. Поруч з нею, ближче до групи з трьох чорних клавіш, знаходиться сі. Звучання другий струни має збігтися саме з нею.
4
Знайдіть сіль малої октави. Вона знаходиться через одну білу клавішу вліво від сі. Її звучання має збігтися зі звуком відкрите третьої струни гітари. Продовжуйте рухатися вліво по клавіатурі. Пропустіть дві наступні білі клавіші - фа і ми. Між двома чорними розташовується потрібний вам звук ре малої октави. По ньому відбудуйте четверту струну.
5
Наступний звук, який вам знадобиться - ля великої октави. Від ре малої пересуньтеся ще на два ступені вліво. Пропустіть клавіші до і сі, натисніть ля. Ця біла клавіша знаходиться в групі, де є три чорних. Вона розташовується між середньою чорної і правою в групі. Підтягніть до потрібного звучання п'яту струну.
6
Щоб налаштувати шосту, знайдіть на ній дванадцятий лад. Як правило, це самий ближній до резонатора лад, позначений точкою. Затиснувши шосту струну в цьому місці, добийтеся збігу її звучання з відкритою першою. Якщо ж ви хочете налаштувати по фортепіано і її, знайдіть клавішу ми великої октави. Відшукати її можна двома способами. Мі першої октави ви вже знайшли. Пропустіть малу октаву і знайдіть у великий клавішу, що має точно таке ж положення.
Зверніть увагу
Фортепіано має бути завжди добре настроено.Проверьте гітарний лад звичайним способом, затискаючи струни на потрібному ладу і звіряючи по відкритій попередньої.