Як знайти менеджера.

Менеджер - поняття дуже широке, на жаль. Менеджерами називають і операторів, що приймають заявки по телефону, і продавців, торгових представників, і керівників відділів. Тому резюме будуть надсилати всі, кому не лінь. Є сенс поставити штучні обмеження для небажаних кандидатів.
Інструкція
1
Визначте ключові якості менеджера. Що таке "ідеальний менеджер" у вашому розумінні? Чим довше і конкретніше вийде список, тим простіше буде просівати через нього потенційних співробітників. Пишіть все, що важливо для успішної роботи, аж до характеру кандидата і кольору його черевик.
2
Призначте день співбесіди. Хоча первинний відбір кандидатів здійснюється на підставі резюме, так можна упустити дійсно хороших співробітників. Це пов'язано з тим, що резюме часто носить формальний характер. Нерідко кандидати без досвіду роботи або без належної освіти виявляються прекрасними менеджерами, буквально через місяць-другий роботи. Іноді краще взяти на роботу такого перспективного співробітника, ніж того, хто підходить за всіма формальними параметрами, але на ділі виявляється слабенький, і його через той же місяць-другий доводиться менять.Поетому є інший підхід до відбору і співбесіди. Група менеджерів запрошується в один і той же час. Потім ведучий співбесіду ставить перед ними питання, які можуть з'явитися в реальній роботі. Їх завдання - запропонувати рішення або вихід із ситуації. Залишається лише спостерігати, хто як себе веде. Можна придумати і інші випробування, в залежності від необхідних ключових компетенцій.
3
Відберіть топ-10 потенційних кандидатів. Відзначте з усіх присутніх тих кандидатів, які сподобалися вам найбільше. Якщо не вдається провести крок 2 в один захід з причини великої кількості бажаючих, можна повторити його необхідну кількість разів. В результаті зайві відсіються, залишаться найперспективніші.
4
Проведіть співбесіди. Тепер з відібраними людьми можна поговорити окремо.
Зверніть увагу
До кінця зрозуміти людину можна лише в справі. Запропонуйте йому оплачувану тестовий день роботи. Поставте різні завдання. Це багато що прояснить для вас.
Корисна порада
Якщо діяльність менеджера пов'язана з продажами, запрошуйте на роботу торгових представників. Для них це - підвищення по службі, а для вас - кандидат з найціннішим досвідом.