Як налаштувати гітару за допомогою камертона.

Камертон - це невеликий прилад, точно відтворює певний звук. Виглядає він у вигляді двозубою металевої вилки і, як правило, має частотою 440 Гц, відтворюючи ноту «Ля» 1-ї октави. З його допомогою можна налаштувати різні музичні інструменти, в тому числі гітару.
Вам знадобиться
  • - гітара;
  • - камертон.
Інструкція
1
Для налаштування гітари з допомогою камертона необхідно в першу чергу налаштувати першу струну. Перша струна в налаштованому стані видає ноту «Мі» 2-й октави. Щоб її налаштувати, необхідно затиснути струну на п'ятому ладу і, підкручуючи кілки (вони визначають силу натягу струни), домогтися, щоб її звучання збігалося зі звучанням камертона . При підкручування необхідно бути обережним, не перетягувати струни і не здійснювати різких рухів, інакше струни можуть порватися. Для настройки інших струн камертон не знадобиться.
2
Друга струна в налаштованому стані видає ноту «Сі» 1-ї октави. Щоб налаштувати другу струну, слід затиснути її на п'ятому ладу і домогтися однакового звучання з першою.
3
Третя струна при правильному налаштуванні видає ноту «Сіль» 1-ї октави. Для того, щоб налаштувати правильне звучання третьої струни, необхідно затиснути її на четвертому ладу і домогтися однакового звучання з другої.
4
Звучання четвертої струни співзвучно з нотою «Ре» 1-ї октави. Налаштовуючи четверту струну, необхідно домогтися однакового звучання з третьою, для цього зазвичай достатньо затиснути її на п'ятому ладу і порівняти звучання двох струн - воно має бути ідентичним і при одночасному звучанні зливатися в один звук.
5
П'ята струна в налаштованому стані видає ноту «Ля» малої октави і звучить в унісон з четвертою струною. П'яту струну слід затиснути на п'ятому ладу і налаштувати її звучання в повній аналогії з четвертою.
6
І, нарешті, шоста струна в ідеально налагодженому стані видає ноту «Мі» малої октави. Щоб налаштувати останню шосту струну, слід акуратно затиснути її на п'ятому ладу і домогтися однакового звучання з п'ятої струною.
Корисна порада
Щоб переконатися в правильності настройки, візьміть одночасно першу і шосту струни. Повинен звучати чистий, не ріжучий слух інтервал. Якщо цього не відбувається, перевірте правильність налаштування всіх струн. Можна також взяти будь-який чистий акорд, щоб переконатися у відсутності диссонирующих звуків. Після налаштування гітара повністю готова до гри, і ви можете насолоджуватися чистим приємним звуком.