Як бути в кризу.

На жаль, як би це лякаюче не звучало, але світ перебуває на волоску від загального фінансового краху. Америка загрузла в боргах, весь Євросоюз намагається витягнути Грецію з боргової ями, в Білорусії нещодавно відгримів дефолт, а в Росії ходять чутки про повторення кризи 2008 року, тільки тепер він буде в рази сильніше. Як би там не було, потрібно вірити в краще, а готуватися до гіршого. Кризу переживають краще ті, хто до нього заздалегідь підготувався матеріально і морально.
Вам знадобиться
  • - Додаткове джерело доходу;
  • - особистий стабілізаційний фонд.
Інструкція
1
Найголовніше під час кризи - психологічний настрій. Як кажуть, криза - він не в гаманцях, а в умах. Налаштуйтеся на те, що грядуть важкі часи, можливо, доведеться «затягнути паски», щоб пережити важку ситуацію і допомогти з нею впоратися близьким. На жаль, минулий не так давно в Росії криза морально зламав багатьох людей - хтось почав зловживати алкоголем, у когось на побутовому поштою виник розлад у родині, хтось просто перенервував за свої заощадження і на нервовому грунті відкрилися якісь хвороби. Не допускайте цього.
2
Знайдіть додаткове джерело доходу. Основною проблемою для більшості населення Росії в 2008 році були масові скорочення. Яким би гарним працівником ви не були, підготуйтеся до неприємностей заздалегідь. Наприклад, під час кризи 2008 року багато хлинули в інтернет на пошуки заробітку. В результаті утворився цілий клас людей, які витягують доходи тільки з всесвітньої мережі і називаються «манімейкерамі». Серед них з'явилися свої мільйонери, люди багатіли буквально за добу. А багато добровільно пішли з попередньої роботи і присвятили весь вільний час роботі в онлайні, адже вона була набагато прибутковіше.
3
Розрахуйтеся з усіма кредитами і боргами. Трапитися може всяке, тому залишати непогашені кредити, знаючи про загрозу початку кризи - це злочин. Також попросіть своїх боржників розрахуватися з вами, особливо якщо позики були великими. Ваш боржник цілком може залишитися банкрутом і своїх грошей ви або зовсім не побачите, або зіпсуєте відносини з цією людиною.
4
Створіть власний стабілізаційний фонд - грубо кажучи, заначку на чорний день. Відкладайте по 2000-3000р. з кожної зарплати, поки є можливість. Криза - досить затяжне явище, під час якого може трапитися що завгодно (хвороба, нещасний випадок, похорон і т.д.), і якщо не виявиться потрібно суми, то доведеться залазити в борги, які неприйнятні під час кризи .
5
Подумайте про відкриття власної справи. Кращий час для відкриття бізнесу якраз відразу після кризи - багато фірм закриються, звільниться безліч ніш, значно знизиться поріг входження в бізнес, а поступово відновлюється благополуччя життя значно збільшить кількість ваших клієнтів, а разом з ним і ваш дохід.
Зверніть увагу
Працюйте і ще раз працюйте, не дозволяючи потрапляти в голову депресивних думок.
Корисна порада
Не робіть великих покупок на останні заощадження, тим більше в кредит. Після кризи ціни впадуть, і ви зможете дозволити собі більше. Якщо хочете придбати автомобіль, то почекайте стабілізації ситуації і побачите, як банки розпродають за викидними цінами майже нові машини, які були взяті в кредит у кризовий час.