Як бути людині, коли приходить біда. Як заспокоїти людей в горі.

Все під Богом ходимо. Ця народна приказка як не можна краще говорить про те, що і погане, і хороше підстерігає людину на кожному кроці. І тут не мають значення такі дрібниці, як соціальний рівень і добробут. Втрата родича однаково гірка для кожного, а фінансовий удар - хворобливий для всіх, просто сума втрати, звичайно, різна. Біда завжди приходить несподівано і головне питання - як виявитися до неї готовим, якщо вже не можна нічого виправити?
Інструкція
1
Перш за все слід пам'ятати, що одне з найголовніших складових біди - ви самі, ваші переживання з приводу того, що сталося. Тому, головне, візьміть себе в руки. Постарайтеся не впадати в депресію, зриватися на близьких вам людей. Згадайте просту арифметику - біда складається з двох складових: само нещастя плюс ваші переживання. Слідуючи цьому, можна значно зменшити розмір біди.
2
Тверезо оцініть масштаби спіткало вас нещастя. Прикиньте, чи здатні ви впоратися з ним самі або ж вам буде потрібно допомогою людей. Зрозуміло, воскресити померлого родича неможливо, але похорон і поминки, на жаль, коштують грошей. Майже будь-яка біда, як це не сумно, має свою фінансову сторону і грошовий вираз.
3
Деяким людям властиво драматизувати ситуацію і перебільшувати розміри і значення того, що сталося, особливо в молодому віці. «Хто мало бачив - багато плаче» - влучно підмітив класик. Сварка з однокласниками, погана оцінка, все що завгодно. Тут кращий засіб - поділитися зі старшим, не обов'язково батьками, з людиною, яку поважаєте. Головний критерій - людина повинна мати більший життєвий досвід, ніж ви.
4
І головне, звичайно, як не парадоксально це звучить - треба бути оптимістом, готовим до всього. Починаючи фінансова справа, вірте, що у вас все вийде, але прикиньте наперед, що буде, якщо ви раптом прогорите. Не забуваючи піклуватися про старих батьків, згадуйте інколи, що всі смертні. Йдучи в новий клас, тримайтеся впевнено, але змоделюймо ситуацію: «Що я зроблю, якщо не сподобаюсь цьому класу».
5
Якщо ви не можете впоратися з нещастям самостійно, впали в депресію, вас осягаю кепські думки - зверніться за допомогою до психолога. Саме фахівець допоможе вам пережити прийшла біду.