Як у бухгалтерському обліку відобразити штрафи. відображення штраф в бух обліку.

Фінансово-господарська діяльність підприємств не завжди ведеться без вад. Періодично організації порушують умови договорів з партнерами, пропускають терміни здачі звітності, не виконують приписів різних державних органів і, як наслідок, сплачують штрафи . При відображенні їх у бухгалтерському обліку необхідно враховувати певні нюанси.
Інструкція
1
Штрафи можна розділити на 2 групи: цивільно-правові та адміністративні. До першої належать санкції за порушення договірних зобов'язань, а до другої - великий масив штрафів, що стягуються державними органами та установами: Федеральною податковою службою, позабюджетними фондами, ГИБДД, Росспоживнаглядом та ін.
2
Бухгалтерський облік штрафів за порушення умов договорів відповідно до ПБО 10/99 «Витрати організації» ведеться по рахунках дебіторів і кредиторів. Визнані боржником або встановлені рішенням суду штрафні санкції відносяться на фінансові результати діяльності підприємства як інші витрати. Для їх відображення використовуйте наступні проводки по рахунках 76-2 «Розрахунки за претензіями», 91-2 «Інші витрати», 51 «Розрахунковий рахунок»: Дт 91-2 Кт 76-2 - врахована заборгованість зі сплати штрафів; Дт 76-2 Кт 51 - врахована сплата штрафу.
3
Відповідно до ст.265 Податкового кодексу РФ витрати у вигляді штрафів, визнані боржником або встановлені рішенням суду, включаються до складу позареалізаційних витрат і зменшують оподатковуваний прибуток.
4
Підставою для обліку податкових санкцій і штрафів, накладених іншими державними органами, є рішення про притягнення до адміністративної відповідальності, а також платіжне або інкасове доручення про сплату суми штрафу. Бухгалтерські проводки формуються за рахунками 68 «Розрахунки з податків і зборів», 69 «Розрахунки по соціальному страхуванню», 76 «Розрахунки з різними дебіторами і кредиторами», 99 «Прибутки та збитки», 51 «Розрахунковий рахунок».
5
Для відображення в бухгалтерському обліку санкцій податкових та інших органів виконаєте наступні операції: Дт 99 Кт 68 (69, 76) - врахована заборгованість зі сплати штрафів; Дт 68 (69, 76) Кт 51 - врахована сплата штрафу.
6
Згідно ПБО 18/02 «Облік розрахунків з податку на прибуток» суми адміністративних штрафів не беруть участь у формуванні показника бухгалтерського прибутку. Тому не включайте ці витрати в податкову базу по податку на прибуток і спишіть їх в кінці року за рахунок чистого прибутку.