Як вбити дюбель.

Для надійного кріплення до стін різних конструкцій широко застосовуються дюбелі. Вони являють собою металеві, пластмасові або дерев'яні елементи, в які встановлюється безпосередній кріплення - саморізи або шурупи. Щоб правильно вбити дюбель , необхідно виконати декілька правил. Від дотримання технології залежатиме якість кріплення і його довговічність.
Вам знадобиться
  • - дюбель;
  • - електродриль;
  • - свердло;
  • - кернер;
  • - ізоляційна стрічка;
  • - молоток.
Інструкція
1
Проведіть розмітку для установки дюбеля. Олівцем відзначте на стіні місце, де передбачається помістити кріплення. За допомогою цвяха або слюсарного кернера виконайте в цьому місці невелике поглиблення, яке полегшить правильну установку свердла і дозволить уникнути відходу в сторону від заданої точки.
2
Підготуйте дюбель . Він обов'язково повинен відповідати діаметру майбутнього отвору, щоб входити в нього з деяким натягом. Занадто тонкий дюбель НЕ буде надійно утримувати кріплення, а дюбель великого діаметру деформується при спробі його забити. Переконайтеся також, що довжина дюбеля відповідає розміру шурупа, який ви плануєте використовувати.
3
Якщо під рукою немає дюбеля заводського виготовлення, змайструєте його самостійно. Для цього візьміть дерев'яну дощечку або брусок. Відпиляєте від заготовки шматок потрібної довжини, дорівнює розмірам кріплення. За допомогою ножа надайте майбутнього дюбелю округле розтин. Бажано, щоб саморобний дюбель мав потовщення зверху, а в нижній частині злегка звужувалося.
4
Вставте в ручну дрель свердло відповідного діаметру. Для зручності контролю глибини отвору намотайте на свердло півтора витка ізоляційної стрічки, щоб нижній зріз її знаходився на рівні, відповідному необхідній глибині. При цьому враховуйте, що глибина отвору повинна бути трохи більше довжини дюбеля.
5
Просвердлите отвір в стіні, керуючись попередньо зробленою розміткою. При цьому тримайте інструмент перпендикулярно поверхні, не допускаючи відхилень в сторону. Очистіть пророблений отвір від крихт цементу і пилу.
6
Вставте дюбель в отвір і легкими ударами молотка вбийте його до упору. Уникайте сильних ударів, щоб не деформувати виріб. Установка дюбеля завершена, тепер в нього можна вгвинчувати шуруп.