Як поводитися при смерчі.

Смерч або торнадо - стихійне лихо, яке може привести не тільки до величезного матеріального збитку, але і до загибелі людей. І хоча в Росії смерчі трапляються рідше, ніж в Північній Америці чи Європі, одиничні торнадо, які потягли за собою сильні руйнування і смертельні випадки, раз у раз фіксуються. Приміром, у Москві останній інтенсивний смерч був в 1998 році, в результаті цього стихійного лиха постраждало близько 200 осіб, 8 - загинуло.
Вам знадобиться
  • - аварійний набір;
  • - надійний притулок.
Інструкція
1
Якщо про можливе незабаром урагані вас сповіщають заздалегідь, підготуйте все необхідне, складіть в сумку з щільного матеріалу і розмістіть там, де ви зможете легко і швидко все це забрати з собою. У «аварійний набір» входить питна вода в пластикових пляшках, шоколад і сухофрукти, аптечка із засобами першої допомоги, ваші документи, мобільний телефон з повністю зарядженою батареєю і ліхтарик.
2
Заздалегідь продумайте, яке місце в будинку підійде найкраще, щоб ви могли там сховатися під час торнадо. В Америці на цей випадок будуються спеціальні обладнані укриття, в Росії ж найоптимальнішим варіантом є підвал. Якщо у вас немає підвалу, вибирайте приміщення без вікон у внутрішній частині будинку, наприклад, ванну або передпокій. З верхніх поверхів краще спуститися вниз. Хорошим укриттям в приватному будинку без підвальних приміщень служать сходи. Вони, як правило, дуже міцні і за їх перила можна вхопитися, якщо стихія увірветься у ваш будинок.
3
Коли ви опинитеся в максимально безпечному місці, сядьте на підлогу, пригніться якнайнижче, закрийте голову і шию руками, щоб захистити їх від летять уламків. Якщо у вас є важкий стіл, заповз під нього. Можна тримати над головою товсту книгу, розмістити навколо себе ковдри і подушки, накритися матрацом. Але не витрачайте час на збір всього цього по дому, коли смерч вже почався. Якщо у вас в коридорі є масивний велика шафа, можна сховатися в ньому.
4
Якщо лихо застало вас на вулиці, стрибайте в канаву або яму, лягайте плазом і закривайте голову руками. Ніколи не залишайтеся в транспорті, не шукайте притулку під мостом або естакадою.
Корисна порада
Смерч зазвичай залишається на одному місці близько 20-30 хвилин. Він може підніматися і знову спускатися вниз, не рухайтеся, поки загроза не мине остаточно. Краще затриматися в притулок подовше, ніж поквапитися і потрапити в біду.