Як вести новини на радіо.

Радіо вже не один десяток років займає лідируючу позицію серед засобів масової інформації, адже воно доступне навіть тоді, коли ви сумуєте в пробці. Вести новини на радіохвилях - завдання важке, але здійсненне.
Інструкція
1
Працюйте над дикцією, адже вона є основою професіоналізму для людей розмовних професій. Чітка вимова особливо важливо для ведучих новин, так як їх мова доносить інформацію до слухачів. Проговорюйте слова виразно, не "ковтайте» закінчення.
2
Слідкуйте за темпом. Проголошення тексту новинного випуску має бути трохи швидше, ніж темп звичайної мови. Тут головне не перестаратися, адже особливо захоплені ді-джеї доходять до неймовірної швидкості, в результаті чого зміст фраз для слухачів залишається загадкою.
3
Пам'ятайте про норми російської мови. Без їх знань на радіо робити вам нічого. Ви не повинні помилятися у вимові слів, розстановці наголосів. Грамотна мова для радіоведучого важлива так само, як і дикція.
4
Стримуйте емоції. Подача новинної інформації повинна бути позбавлена тієї чи іншої забарвлення, тобто вона завжди залишається нейтральною, даючи слухачам можливість самостійно скласти судження про факти. Тому вам доведеться працювати над собою, щоб жодна інтонація не видавала вашого ставлення до того, про що ви говорите.
5
Знайомтеся з текстом випуску заздалегідь. Звичайно, трапляється читати і екстрені повідомлення, але в інших випадках обов'язково дізнавайтеся те, про що доведеться говорити перед десятками тисяч людей. Так у вас з'явиться більше шансів не допустити помилок, обмовок і інших неприємностей, недозволених у світі радіоведучих.
6
Проговаривайте скоромовки протягом п'яти-десяти хвилин до виходу в ефір. Крім тренувань будинку, обов'язково розминайтеся до випуску. Це допоможе налаштувати голосові зв'язки, розігріти їх.
7
Будьте готові до несподіванок. Прямо під час ведення ефіру ви завжди можете отримати термінову інформацію, яку потрібно тут же перетворити і передати слухачам грамотним текстом. Всього одна пропозиція, що повідомляє про якийсь факт, блискавично має стати коротким текстом, пристосованим для подачі в ефір.
Зверніть увагу
Позбувайтеся говірки і дефектів мовлення. Вони неприйнятні для радіоведучих, тому зверніться до логопеда і працюйте над акцентом.
Корисна порада
вибачатися за помилки. Незважаючи на досвід, вони трапляються досить часто. Обмовившись, моментально принесіть свої вибачення слухачам, і продовжуйте випуск. Не зациклюйтеся на помилку, відразу ж знову включайтеся в роботу.