Як збити білки без міксера.

Здавалося б, немає нічого простішого, ніж збити яєчні білки . Але як бути в цьому випадку, якщо під рукою не виявилося міксера або блендера? Якщо підійти до даного процесу уважно, розбираючись у всіх тонкощах збивання білків, вам не складе труднощів приготувати пишну білу піну вручну за допомогою звичайних вилок або віночка.
Вам знадобиться
  • - скляна або мідний посуд;
  • - рушник;
  • - яйця;
  • - віночок або вилка;
  • - сіль .
Інструкція
1
Отже, перш ніж приступити до збивання яєчних жовтків, необхідно правильно підійти до вибору і підготовки посуду. Ні в якому разі не використовуйте для цього посуд з алюмінію або пластику. Ідеальний варіант для збивання білків - мідна ємність, якщо такий в будинку немає, підійде скляна або металевий посуд. Головне, щоб вона не була вузькою і зручною у використанні.
2
Посуд вибрали, тепер її необхідно ретельно підготувати, перш ніж почати процес збивання яєчних жовтків. Вона повинна бути абсолютно сухою і чистою (але, ні в якому разі не вологою і вже тим більше жирної), для цього вимийте ретельно ємність і обдайте окропом, висушіть за допомогою рушника. Після даної процедури посуд буде повністю готова до використання.
3
Багато з вас думають, що для збивання слід брати виключно холодні білки , але це не зовсім так. Холодне яйце має щільну структуру, тому при збиванні погано насичується киснем і стає не таким пишним, як хотілося б. Тому рекомендується використовувати білки кімнатної температури, вони легко насичуються киснем, тримають форму і не розпливаються при випічці.
4
Перш ніж відокремити білки від жовтків, ретельно вимийте яйця під проточною водою з господарським милом і обсушити рушником. Навіть найменша крапля води не повинна потрапити в білок, це призведе до збою під час збивання (жовток теж не повинен бути присутнім у відокремленому білці).
5
Візьміть віночок з тонкими прутами або вилку і почніть збивати білки з маленькій швидкості, збільшуючи поступово обертів. Якщо ви відразу почнете збивати швидко, може трапитися так, що вони взагалі не взобьются і залишаться рідкими. При збиванні завжди рухайтеся за годинниковою стрілкою, доходячи інструментом до самого дна посуду.
6
Процес збивання проходить в декілька етапів, на першому білки перетворюються в білу пухнасту піну. Другий етап: консистенція стає значно густіше, але ще не тримає форму і спадає з віночка, на даному етапі слід вводити цукор. Третій етап: взбивание підходить до завершення, білки стає блискучим, щільними і добре тримають форму. Маленький секрет, який прискорить процес: на самому початку збивання додайте до білків невелику щіпку солі.