Як дорослому навчитися вимовляти букву "р". Як навчитися вимовляти букву р.

Порушення вимови звуку «р», в простолюдді зване «картавість», може здорово зіпсувати життя як дитині, так і дорослому людині. При даному дефекті закриті двері в багато професії, одна з головних вимог в яких - виразна і грамотна мова. Деякі люди соромляться своєї особливості, тим самим створюючи у себе комплекси. Але ж від цього дефекту можна позбутися в будь-якому віці.
Інструкція
1
Педагоги в дитячому садку і молодших класах не задоволення ради змушували малюків щодня повторювати скоромовки. Ці короткі фрази створені спеціально для відпрацювання звуків. Для того щоб навчитися правильно вимовляти «р» скористайтеся наступними скоромовками: «На дворі - трава, на траві - дрова. Не рубай дрова на траві двору! »,« На горі Арарат рвала Варвара виноград »,« Злякався грому Рома. Заревів він голосніше грому. Від такого реву грім причаївся за бугром ». Якщо ви будете щодня промовляти ці фрази, ви помітите, як ваше вимова поліпшується.
2
Найчастіше вимовляєте слова, що містять в собі букву «р»: річка, море, двері, метро, струмок. Якщо на слух вам важко визначити правильність постановки мови, записуйте свою промову на диктофон, а потім слухайте її. Робити це слід до тих пір, поки ви не помітите, що ваш «р» став чітким.
3
Для того щоб навчитися правильно вимовляти звук «р», допоможе наступну вправу. Протягом деякого часу вимовляєте звуки «те», «де», «ле». Незабаром ви виявите, що при вимові звуку «ле» мову потрапляє на невеликі горбки між зубами, в результаті чого у вас виходить «р». Варіюйте швидкість вимови і м'якість звуків, поки ви не почнете чути виразне «р».
4
Проблема вимови звуку «р» може виникнути і з фізіологічних причин. Анкілоглоссія - це вроджений дефект, спостережуваний у багатьох людей. Він характеризується дуже короткою вуздечкою язика, через що людина не може вимовляти деякі звуки. Якщо така причина вашої гаркавості, у вас два виходи. Ви можете звернутися до лікаря, який підрізатиме вам вуздечку. Операція проходить швидко, а на загоєння ранки потрібно лише кілька днів. Або ви можете розтягнути вуздечку самостійно. Якщо ви вирішили вибрати другий спосіб, кожен день робіть наступну вправу: намагайтеся дотягнутися язиком до підборіддя або кінчика носа.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=bGgkCG3mBjA