Як відновити шлунок після антибіотиків. Як відновити мікрофлору дитині після антибіотиків.

Для придушення деяких видів інфекції просто необхідне застосування антибактеріальних засобів. Однак лікування ними не проходить безслідно, оскільки одночасно страждають і корисні бактерії, в результаті чого розвивається дисбактеріоз - порушення мікрофлори кишечника. Але щоб не дати ходу нової хвороби, необхідно провести комплексне відновлення шлунково-кишкового тракту.
Вам знадобиться
  • - полівітаміни;
  • - біфідо і лактобактерії;
  • - часник в капсулах;
  • - сік журавлини, яблука, відвар шипшини.
Інструкція
1
Для усунення дисбактеріозу необхідний комплексний підхід, що включає тривалу дієту, прийом біопрепаратів, імуномодуляторів та адаптогенів, полівітамінів і мікроелементів, а також лікарських рослин. Тільки сукупність цих коштів здатна відновити мікрофлору кишечника після антибіотиків.
2
Відновлення шлунково-кишкового тракту після антибіотиків почніть з дієти. Її тривалість повинна бути не менше 3-х місяців. З меню виключіть всі продукти, що сприяють активному розмноженню патогенної флори. Це білий і будь дріжджовий хліб, кондитерські вироби і цукор. Обмежте молоко і картоплю. Але такі продукти, як кефір, сир, цибуля, часник, квашена капуста, сирі овочі, зелень і фрукти вживайте щодня. За 1-2 години до сну обов'язково випивайте склянку кефіру, Біфідок або Біфілайф, тобто будь-якого кисломолочного продукту з біфідобактеріями.
3
Одночасно з дієтою проводите відновну терапію за допомогою біфідо- і лактобактерій. Вони входять в такі аптечні препарати, як «Бактілсубтіл», «Біфідумбактерин сухий», «Лінекс», «Інтетрікс». Оптимальним варіантом є їх застосування за призначенням лікаря і після відповідних аналізів, оскільки крім них ще призначають імуномодулятори та бактеріофаги - препарати, що пригнічують патогенну флору. Але при самостійному застосуванні ретельно вивчіть інструкції, дотримуйтеся дозування і курс лікування.
4
Оскільки при дисбактеріозі порушується засвоєння надійшли з їжею вітамінів, а також синтез власних органічних сполук (вітамінів групи В) - приймайте профілактичну дозу будь-якого вітамінно-мінерального комплексу. У сукупності з іншими засобами вони допоможуть стабілізувати стан шлунково-кишкового тракту і попередять авітаміноз.
5
Для відновлення шлунку і кишечника після антибіотиків використовуйте рослинні засоби. Додавайте в зелений чай свіжі або сушені ягоди брусниці. Його корисно пити як під час антибактеріальної терапії, так і відразу після неї.
6
Для підтримки корисних бактерій пийте журавлинний морс, свіжоприготований яблучний сік, відвар ягід шипшини. Не менш корисний для усунення дисбактеріозу теплий капустяний розсіл. Почніть вживати його з 1 ст.л. 2 рази на день і поступово збільшіть дозу до половини склянки на один прийом.
7
У боротьбі з дисбактеріозом обов'язково використовуйте часник. Він є одним з найефективніших засобів. Крім відновлення мікрофлори кишечника він ще й добре відновлює слизову. Якщо є проблеми зі шлунком, приймайте часникова олія в капсулах (аптечний препарат), або за 15-20 хвилин до сніданку запивайте водою зубчик часнику.
8
При дисбактеріозі корисно пити кобиляче молоко. Однак щоб переконатися в його переносимості, краще почати з невеликої кількості. Якщо ферменти, що розщеплюють молочний цукор, присутні в достатній кількості, то молоко принесе поліпшення стану. В іншому випадку може виникнути розлад травлення. Однак воно швидко проходить після відміни продукту.
Корисна порада
Щоб лікування дисбактеріозу було успішним, проводите його під наглядом лікаря. Кошти ж народної медицини використовуйте як додаткові до медикаментозної терапії.