Як провести на дачу газ.

Щоб зробити дачу комфортніше, забути про дровах і перейти на блакитне паливо, доведеться повозитися з дозвільними документами і підкоп достатньо грошей. Підбиття газової труби і купівля обладнання - витратна справа. Тим більше, що за законом, усі витрати з прокладання газових мереж всередині садового товариства несуть самі дачники.
Вам знадобиться
  • - грошові кошти на газифікацію;
  • - дозвіл на газифікацію;
  • - проектно-кошторисна документація.
Інструкція
1
Для початку потрібно отримати дозвіл на газифікацію. Зверніться до місцевих газові служби - «Міськгаз», «райгази» або інші. Там ви зможете дізнатися умови газифікації та перелік документів, які знадобляться для проведення на дачу блакитного палива. Також вам видадуть бланк з технічними умовами. Пам'ятайте, що він видається безкоштовно. За законом безкоштовними мають бути і перевірка, і обробка документів, які ви зберете.
2
Зверніться в проектну організацію для складання проекту. Не женіться за дешевизною - краще заплатити більше, помилки проектувальників можуть коштувати вам життя - газ вибухопожежонебезпечних речовина. Фахівці вивчать особливості вашої ділянки і дачі і, виходячи з них, складуть проект.
3
Після цього віддайте проект працівникам газової служби. На його основі вони готуватимуть проектно-кошторисну документацію. Це платна послуга, розраховується за розцінками «Главгосекспертізи». Також ви можете звернутися в приватну фірму, де вартість рахуватимуть вже за власними критеріями.
4
Далі вам потрібно вибрати організацію, яка проведе газ на вашу дачу . Вибираючи підрядника, не забудьте перевірити його ліцензію на проведення газифікації. Також зверніть увагу, чи є у працівників досвід у цій сфері. Пам'ятайте, що з підбиттям труби їх робота не закінчується. Співробітники організації повинні також змонтувати обладнання всередині дачі.
5
Обов'язково укладіть договір з підрядником і складіть кошторис. Включіть в неї вартість підведення газу до будинку - приблизно 5-7 тисяч рублів за метр. Якщо в садовому товаристві немає газової мережі, доведеться оплачувати і її будівництво. Також порахуйте ціну на газовий котел або АОГВ, газову плиту, лічильник, систему опалення та водопостачання. Не забудьте про витрати на монтаж димоходу.