Як садити полуницю. коли садити.

Ароматна садові ягода полуниця не тільки смачна, але й корисна завдяки вмісту органічних кислот, дубильних речовин, клітковини і вітамінів. Ягоди відмінно втамовують спрагу, збуджують апетит, регулюють травлення. І хоча полуниця вимагає особливого догляду, виростити її на присадибній ділянці цілком можливо.
Вам знадобиться
  • - розсада;
  • - мінеральні та органічні добрива для грунту;
  • - дезінфекційні засоби для грунту.
Інструкція
1
Вибирайте час для закладки плантації полуниці в квітні або в нежарким похмурі дні серпня і вересня. Хороший урожай з грядок можна збирати не більше 5 років.
2
Підготуйте грунт. Найкраще полуниця росте в родючому ґрунті суглинного типу. Не саджайте полуницю після помідор, картоплі, малини, огірків. Вибирайте ділянку, де виростали бобові рослини, редис, гірчиця, часник, петрушка. При цьому місце має бути незатінених і неперезволожених. Рекомендується висаджувати полуницю на рівній поверхні або схилі, зверненому на південний захід.
3
Попередньо глибоко скопайте грунт і внесіть мінеральні та органічні добрива: 20 г/м2 калію, 4-6 кг/м2 гною, 40-60 г/м2 суперфосфату. За місяць до посадки продезінфікуйте ділянку, полив його слабким розчином хлораміну. Викопайте лунки глибиною близько 20 см, витримуючи відстань між рядами в 70-80 см. Потім клумби вирівняйте і утрамбуйте, щоб після осадження грунту не було ні западин, ні горбів.
4
Опустіть коріння розсади перед посадкою у воду або в рідку глиняно-гнойову бовтанку на 1-2 години. Полийте грядки і висаджуйте розетки на відстані 25-30 см один від одного. Чи не закопуйте кущики глибоко, але й не відкривайте, підстави кореня. Слідкуйте за тим, щоб кінці коріння не завернулися вгору. Потім ще раз полийте нововисаджені рослини. Перші дні поливайте полуницю 2-3 рази на день по 2 л води на 1 м2. Коли кущики зміцніють, буде достатньо 1 поливу на тиждень. Між рядами полуниці перші 2 роки можна висаджувати цибулю і часник.
5
Видаляйте регулярно протягом сезону бур'яни, обрізайте вусики, розпушують. Після цвітіння замульчуйте грунт папером, стружкою, соломою, так ягоди залишаться чистими і сухими. Систематично підгодовуйте грунт золою з розрахунку 1 ст. л. на кущ або добривом для ягідних рослин. Восени зріжте листя і обробіть полуницю препаратами від грибних хвороб і шкідників.