Як порахувати гальмівний шлях автомобіля.

Розрахувати гальмівний шлях , тобто те відстань, яку авто пройде з початку гальмування до зупинки, можна за допомогою нескладних формул. Для багатьох водіїв ця інформація буде дуже корисною.
Інструкція
1
Гальмівний шлях автомобіля знаходиться в прямій залежності від декількох факторів. До них відносяться: швидкість руху машини, її вага, обраний спосіб гальмування, покриття дороги, наявність на ній води або льоду. Якщо ви рухаєтеся зі швидкістю 100 кілометрів на годину, то довжина гальмівного шляху може скласти 55-60 метрів. Зрозуміло, що погані гальма або «лиса гума» можуть збільшити гальмівний шлях .
2
Для точного розрахунку гальмівного шляху можна використовувати таку формулу: S = Kе x V x V/(254 x Фc). Символи в ній означають наступне: S - довжина гальмівного шляху, обчислена в метрах; Ке - коефіцієнт гальмування (для легкових автомобілів він прирівнюється до одиниці); V - швидкість (км/ч), з якою рухався автомобіль, коли почалося гальмування; Фc - коефіцієнт, який вказує на зчеплення коліс автомобіля з дорожнім покриттям. Тут за різних погодних умов значення можуть змінюватися, і становлять: 0.7 - суха асфальтова дорога; 0.4 - мокра асфальтова дорога; 0.2 - дорога, покрита укоченим снігом; 0.1 - дорога, покрита шаром льда.Відно, що найвищий коефіцієнт - при русі по сухій дорозі, тобто в оптимальних для водіння умовах.
3
Найдовший гальмівний шлях виникає, якщо застосовувати гальмування за допомогою поступового збільшення тиску на гальмо. Крім цього, існує ще кілька видів гальмування. Можна загальмувати плавно, різко, східчасто і уривчасто.
Зверніть увагу
При різкому гальмуванні найчастіше відбувається блокування коліс автомобіля. В такому випадку дуже легко втратити керування машиною і увійти в занос. При ступінчастому гальмуванні слід натискати на гальмо не один, а кілька разів, поступово збільшуючи силу натиску. Переривчасте гальмування припускає сильне натискання на гальмо і подальше ослаблення. Такі дії повторюються декілька разів, до досягнення бажаного результату, тобто зупинки.
Корисна порада
Якщо ви недавно керуєте автомобілем, будьте особливо уважні при гальмуванні.