Як без праці навчити дитину читати.

Ви переживаєте, що ваш малюк ще не читає? Не хвилюйтеся. Якщо дитина любить книги, рано чи пізно він сам попросить вас познайомити його з буквами. У ваших силах прищепити йому цю любов з самого дитинства, а потім просто підтримати природну тягу малюка до знань і виростити книголюба.
Вам знадобиться
  • - азбука або буквар;
  • - кубики з буквами;
  • - олівці, фарби.
Інструкція
1
Щоб без праці навчити дитини читати, важливо спочатку прищепити йому любов до книг. Зробіть так, щоб вони супроводжували крихту з самого раннього віку. Нехай книжки завжди знаходяться в межах досяжності малюка. Хоч дитина ще не все розуміє, але він буде перевертати сторінки, розглядати картинки. Читайте йому потішки, російські народні казки, твори відомих дитячих письменників, вірші. Любов до книг закладається саме в цей час. Нехай читання вголос в компанії з домочадцями стане сімейною традицією. Будьте прикладом для крихти: читайте самі.
2
Ви можете побудувати навчання на одній із сучасних розвиваючих методик, що дозволяють робити це вже з дитинства. На картках Глена Домана зображені предмети і їх назви, які маленькі діти запам'ятовують завдяки гарній зорової пам'яті. Методика Миколи Зайцева заснована на навчанні по складам, зображеним на кубиках. З них малюк складає слово, переходячи поступово від письма до читання. Починати займатися можна вже з двох років: складати слова, співати поспівки і алфавіт. Спів - невід'ємний принцип методу Зайцева.
3
Можна навчити дитини читати, використовуючи будь-яку методику, особливо якщо малюк до цього готовий і сам хоче навчитися. Як правило, активний інтерес до букв діти самі починають проявляти з трьох років. Саме в цей час навчити читання простіше, ніж в більш старшому віці. Малюйте букви олівцями і фарбами на папері, пальчиками на розсипаної крупі або піску, ліпіть з пластиліну. Спробуйте викладати їх з намистинок, крупної мозаїки, лічильних паличок. Такі вправи допомагають малюкові краще запам'ятовувати алфавіт. Придбайте абетку або буквар з красивими ілюстраціями, покажіть дитині, як утворюються склади, як можуть дружити букви між собою. Пам'ятайте, що займатися з трьохлітками потрібно потроху - кілька разів на день по 5-7 хвилин. Головне, щоб ці заняття були цікавими і доставляли дитині радість. І частіше хваліть малюка!