Як на спицях зв'язати шапочку дитині.

Яскраві шапочки найрізноманітніших моделей просто вражають своєю різноманітністю і практично необмеженим додатком фантазії. Дитячі головні убори у вигляді мордочок звіряток, забавні вушка, численні кольорові помпони та спіральки - все це притягує погляди до малят. Але ж можна виготовити щось подібне і самостійно - було б бажання, хороша пряжа і якісні спиці.
Вам знадобиться
  • - кругові спиці;
  • - пряжа всіх кольорів веселки.
Інструкція
1
Для виготовлення дитячої шапочки знадобиться пряжа однієї фактури, але різних кольорів, які повинні складати всі відтінки веселки, тобто це червоний, оранжевий, жовтий, зелений, блакитний, синій і фіолетовий кольори.
2
Наберіть на кругові спиці 60 петель, пров'яжіть перший ряд лицьовими петлями і закріпіть його в коло. Другий ряд в'яжіть виворітними петлями. Потім продовжуйте чергування лицьових і виворітних рядів, щоб всього вийшло вісім. Це буде оздоблення шапки.
3
Основну частину шапочки продовжуйте в'язати тільки лицьовими петлями, змінюючи тільки колір ниток, щоб вийшла райдужна лицьова гладь. Для цього в'яжіть кожним кольором по 8 рядів. Після закінчення в'язання блакитними нитками почніть зменшення петель. Для цього розділіть полотно на 6 частин - вийде шість клинів по 10 петель кожен.
4
Початок кожного клину відзначте нитками іншого кольору, щоб не втратити місце зменшення числа петель. В кожному сегменті 2 перші і 2 останні петлі виконайте разом лицьовій. Повторіть це в кожній з 6 складових частин шапочки. Зробіть зменшення петель після закінчення роботи з синіми та фіолетовими нитками.
5
Тепер на спицях залишиться всього 24 петлі. Продовжуйте працювати з тією ж кольоровою гамою, але в зворотному порядку. Тобто після фіолетового знову піде синій, по закінченні роботи з яким також зробіть аналогічне зменшення. Так як в'язати стає незручно, можете перейти на 5 спиць аналогічних за розміром, щоб вив'язати вузький ковпак.
6
Виконайте кожним кольором по 8 рядів. При роботі з червоним (останнім) кольором зробіть зменшення петель на свій розсуд. Решта петлі зберіть на нитку і затягніть її. Виготовте кисть або помпон червоного кольору і прив'яжіть до кінчика ковпака.
Корисна порада
Перед роботою з виробом обов'язково зв'яжіть зразок і проведіть коригування кількості петель.