Як намалювати вівчарку. Як намалювати цуценя вівчарку поетапно.

Зображення собак - відмінне тренування для початківців художників. Їх можна малювати в самих різних техніках - кольоровими олівцями, пастеллю, аквареллю, робити складні композиції або прості начерки. Спробуйте зобразити німецьку вівчарку . Її виразна морда, щільна коротка шерсть з красивими переливами і мускулисте тіло дають величезні можливості для відпрацювання власної живописної манери.
Вам знадобиться
  • - щільний папір для пастелі;
  • - набір пастельних крейди;
  • - ластик;
  • - растушевка;
  • - фіксатор або лак для волосся.
Інструкція
1
Якщо вам хочеться намалювати портрет вівчарки, скористайтеся пастеллю. Вона дає можливість дуже реалістично зобразити шерсть з усіма складними переходами тонів, надати виразність погляду і вираженню морди. Щоб малюнок вийшов точним і реалістичним, вам знадобиться фотографія собаки або сам пес як модель.
2
Почніть контур морди, шиї і вух. Ви можете зобразити вівчарку в фас або профіль. Почніть роботу крейдою сіро-коричневого і бежевого кольору. Накладайте дуже легкі, короткі штрихи. Не проводьте товстих ліній - в разі невдачі їх буде важко стерти.
3
Висвітліть окремі ділянки за допомогою мілка жовтувато-бежевого тону. Затемните контури вух і щік. Намалюйте темну смугу на лобі і повністю заштрихуйте витягнуту частина морди. Чорної пастеллю зафарбуйте мочку носа і очі. Поставте світлий відблиск на райдужці, надавши погляду жвавість і блиск. Пальцями растушуйте чорний крейда, домагаючись однорідності і м'якості кольору.
4
Раскрасьте морду, кладучи штрихи у напрямку росту шерсті. Дійте крейдою сіро-коричневого і сіро-бежевого кольору. Растушуйте лінії і додайте кілька чорних ліній в місця, куди повинна лягти тінь - під морду, на верхню частину шиї, у внутрішній частині вух і на віскі. Ретельно розітріть пастель.
5
Огляньте малюнок. Виявивши невдалі лінії, зітріть їх гострим куточком гумки. Пройдіться по всій шерсті дрібному сріблясто-сірого відтінку - він створить ефект живих переливів. Легко розітріть штрихи вулицями. Білим дрібному висвітліть окремі ділянки і знову розітріть штрихи, щоб не залишилося різких кордонів.
6
Візьміть растушовку і пройдіться нею по всьому малюнку. Після такої обробки шерсть вівчарки виглядатиме пухнастою і живий. Тонким дрібному сіро-бежевого кольору прорисуйте складки на шиї, акуратно імітуючи шерстинки.
7
Готову роботу покрийте фіксатором для її більшої довговічності. Замість нього можна використовувати лак для волосся сильної фіксації. Акуратно розпорошите його на малюнок і просушіть.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=ngamjZnPxf8