Як намалювати сидить кішку. Як намалювати кішку олівцем.

Самі живі і цікаві малюнки - це намальовані з натури. Тому дуже добре, якщо у вас під рукою є кішка, до того ж спокійна і посидюща. Якщо живий кішки немає, можна зробити малюнок з фотографії. Найважче малювати по пам'яті.
Вам знадобиться
  • - щільний папір для малювання;
  • - олівець твердо-м'який;
  • - олівець м'який;
  • - кулькова ручка з порожнім стрижнем;
  • - серветка.
Інструкція
1
Спочатку зробіть начерк. Для нього використовуйте твердо-м'який олівець. Постарайтеся якомога менше дивитися на аркуш паперу перед вами і якомога більше на об'єкт малювання. Робіть багато ліній, уточнюючи малюнок, нічого не стираючи. Розбийте фігуру кішки на прості форми. Проведіть візуальні виміри частин її тіла, використовуючи олівець. Витягніть вперед руку з олівцем і зауважте, скільки довжини займає та чи інша частина тіла. Контролюйте свій начерк, перевіряючи розміри відносно. Наприклад, зауважте, скільки разів довжина голови поміститься на довжині тіла. Уважайте, під яким кутом один до одного проходять лінії, наприклад, вуха і чола. Ввігнута лінія спини або вигнута і т.п.
2
Уточніть ваш начерк, намічаючи деталі. Перевірте розташування очей, вух, рота вимірами. Намалюйте зіниці очей, не забувши позначити відблиски. Відзначте легкими лініями кордону світлових плям. При цьому постарайтеся передати світлову пляму у вигляді геометричної форми.
3
Для реалістичного зображення вовни деякі художники використовують такий прийом. Візьміть кулькову ручку з порожнім стрижнем і починайте продавлювати на папері штрихи-шерстинки. Почніть з голови кішки. Уважайте, в якому напрямку зростає шерсть у реального тварини, але не намагайтеся зробити штрихи паралельними і рівними. Малюйте їх пучками, зберігаючи загальний напрямок, але трохи міняючи кут нахилу. Потім м'яким олівцем легко заштрихуйте оброблену область і розітріть серветкою. Продавлені штрихи залишаться білими на загальному тлі. Зіниці зафарбуйте чорним, не забувши залишити білими відблиски.
4
Потім заштрихуйте олівцем більш темні місця. Розтирайте при необхідності штрихування серветкою, якщо треба пом'якшити переходи. Білим олівцем уточніть відблиски і світлі плями.
5
Продовжіть роботу в такому ж ключі, зображуючи шерсть на тілі. Зверніть увагу, що на мордочці штрихи коротше, а на спині довше. Потім повторіть операції, завдавши загальний тон і додавши темні штрихи.
6
Поступово заповніть штрихуванням все тіло кішки. Потім ще раз уточніть деталі, світлотіні, поки малюнок не почне вам подобається. Знайдіть саме темне і найсвітліше місця вашого малюнка - це зробить його більш об'ємним. Підкоригує відблиски білим олівцем. Намалюйте тіні.