Як підібрати довжину лиж. відповідність росту довжині лиж.

В останні роки зимові види спорту знову стали популярні. Сноуборди, бігові та гірські лижі , ковзани - перед зимою цей товар в магазинах довго не залежується. Люди постарше воліють бігові лижі , молодь купує спорядження для більш екстремальних видів спорту. Найскладнішим залишається правильних вибір довжини лиж. Раніше ця проблема вирішувалася досить просто, проте, в даний час з розвитком різних стилів катання підбір ростовки лижі ускладнився.
Інструкція
1
Є лише кілька способів вибору довжини бігових лиж. Перевірений роками - витягнути руку вгору, лижа повинна бути на 10 сантиметрів нижче вийшла висоти, або до власного росту додати 30-35 сантиметрів. В Інтернеті є також безліч спеціальних таблиць з уже розрахованими ростовкой лиж і довжиною палиць, відповідно до них, зростанню 160 - 170 сантиметрів відповідає довжина лиж 195 - 200 сантиметрів, а палки при цьому повинні бути не менше 130 - 140 сантіметров.Такой спосіб розрахунку ростовки бігових лиж підходить лише для класичного катання. Для катання гребеневим кроком довжина лиж повинна бути коротше звичайної ростовки приблизно на 20 сантиметрів. Палки же для ковзанярського ходу навпаки вибираються довші звичайних на 10 сантиметрів. Так для росту 160 - 170 сантиметрів лижі повинні бути не вище 175 - 185 сантиметрів, а палки - 140 - 150 сантиметрів.
2
При підборі довжини гірських лиж слід враховувати наступні нюанси: при виборі ростовки слід враховувати крім зростання самого лижника, також його вага і ступінь підготовленості. Новачкам найкраще підбирати лижі з розрахунку зростання лижника мінус 20 сантиметрів; для тих, хто вже впевнено стоїть на лижах, формула - зріст мінус 10 сантиметрів; райдери і прорайдери підбирають лижі рівні за довжиною їх зростанню. В теж час вибір гірських лиж залежить від уподобань і стилю катання райдера. Так наприклад довгі лижі підходять для катання по цілині, на природних широких трасах, а короткі за рахунок своєї маневреності переважніше на зледенілих нерівних трасах.
3
При виборі лиж, як бігових, так і гірських, слід враховувати їх жорсткість. Подовжню жорсткість лиж перевіряють наступним чином: покладіть лижі на підлогу і встаньте на них. Друга людина бере звичайний аркуш паперу і проводить їм вперед-назад між лижами і підлогою. Ідеальна жорсткість - це коли лист вільно просувається вперед на 35-40 сантиметрів, і назад на 10 сантиметрів. Далі перенесіть вагу тіла на одну лижу і знову проведіть аркуш паперу вперед-назад, в цьому випадку зазор не повинен перевищувати 10 сантиметрів в одну і в іншу сторону.У гірських лиж є ще торсионная жорсткість, що відповідає за те, щоб лижі НЕ загорталися при русі (чим вищий цей показник, тим краще). На жаль, як-небудь перевірити торсионную жорсткість неможливо. Тут швидше працює співвідношення «ціна-якість», тобто чим дорожче лижі , тим краще.
Зверніть увагу
При виборі гірських лиж, також не варто забувати і про геометрію, т.е ширині талії, носка й п'яти. Тут все досить просто: стійкість прямо пропорційна ширині, однак обернено пропорційні маневреності. Для зледенілих трас краще вибирати вузькі лижі, для цілини - широкі.
Корисна порада
При виборі лиж для дітей слід пам'ятати, що їх або палки не можна брати «на виріст», так як дитина просто не зможе ними управлять.А по жорсткості краще брати м'які лижі.