Як краще підібрати шпалери.

Найдемократичніший і бюджетний спосіб змінити інтер'єр - наклеїти нові шпалери . Однак, прийшовши в магазин оздоблювальних матеріалів, легко розгубитися від різноманіття продукції, пропонованої виробниками шпалер. Раптом з'ясовується, що ті бувають не тільки різних кольорів, але відрізняються також фактурою і навіть матеріалами, з яких виготовлені. Як же вибрати?
Інструкція
1
Приймайте до уваги кількість світла в приміщенні, його розміри і форму. Для маленьких кімнат не підходять шпалери з яскравими великими орнаментами, так само, як і щільні насичені кольори стін. Пам'ятайте: темні кольори крадуть об'єм. Дуже важлива і «температура» кольору. У приміщенні з вікнами на північ обклеювання стін «холодними» блакитними шпалерами стане не кращим рішенням. Зате в південну кімнату такі шпалери привнесуть свіжість і прохолоду.
2
Не забувайте про те, що шпалери - фон для меблів і предметів інтер'єру. І тому підбирайте їх так, щоб вони отенялі, а не затьмарювали собою ваші крісла, шафи, дивани і столики.
3
Підбирайте шпалери так, щоб їх колір поєднувався з квітами текстилю (штор, покривал, скатертин та серветок), а також меблів і елементів декору. Всі оздоблення кімнати повинно скласти єдиний колірний ансамбль. Для цього, вибираючи шпалери , намагайтеся уявити, як на їх фоні буде виглядати ваш інтер'єр. Якщо є можливість, прикладіть шматочок вподобаних шпалер до стіни в кімнаті, яку збираєтеся оновити, і оцініть, наскільки їх колір гармонує з іншими деталями інтер'єру.
4
Для приміщень, не надто часто потребують прибирання, вибирайте шпалери паперові або велюрові. При всіх своїх видатних декоративних якостях вони погано переносять механічні дії, легко забруднюються. Також житлові приміщення можна обклеїти шпалерами під фарбування - флізеліновимі або склошпалерами. Їх переваги в тому, що стіни під такі шпалери не потребують вирівнюванні, а самі шпалери можуть витримати до десятка фарбувань. Це дуже актуально для людей, що люблять постійно щось міняти в інтерьере.Существуют і більш екзотичні види шпалер: текстильні, металізовані, фото шпалери , придатні для застосування в житлових приміщеннях з низькими рівнями забруднення і вологості. Вибирайте на свій смак.
5
Для приміщень, часто піддаються забрудненню, купуйте миються шпалери . До них, зокрема, відносяться традиційні вінілові з гладкою або спіненої поверхнею, що складаються з двох шарів - нижнього паперового і верхнього поліхлорвінілового. Такі шпалери добре маскують дефекти поверхні стін, влагоустойчиви, прекрасно переносять незначні механічні пошкодження і не вигоряють на сонці.
Корисна порада
Вибравши шпалери, не забудьте підібрати шпалерний клей. Для кожного виду шпалер він свій.