Як краще зробити фундамент.

Фундамент є однією з найважливіших частин будинку, тому що саме від нього залежить довговічність будь-якої будови. Саме тому важливо звести міцний і надійний фундамент.
Вам знадобиться
  • - бетон, цеглу або камені;
  • - руберойд;
  • - сталевий дріт.
Інструкція
1
Уважно вивчіть склад грунту в місці будівлі. Викопайте ямку глибиною 1-1,2 метра, придивіться до кольору землі. Найвдаліший варіант для будівлі фундаменту - цілинний пісок, гравійний або піщано-кам'янистий грунт. Працювати на іншій землі можна, але набагато важче.
2
Тепер вам необхідно дізнатися, чи є в грунті волога. Залиште викопану яму приблизно на добу. Відсутність в ній води є доброю ознакою. Для сухого грунту підійде найпростіший стрічковий фундамент, глибина залягання якого невелика - 30-50 сантиметрів.
3
Волога на дні ямки свідчить про близькість ґрунтових вод. Глибина залягання фундаменту в даному випадку повинна збігатися з глибиною промерзання землі - до 1,2 метра в північних регіонах і від 50 сантиметрів у південних. Такий фундамент буде довговічним і практично невразливим до сезонних змін грунту.
4
Після того як ви вивчили грунт, вам необхідно підготувати робочу площу. Зробіть розмітку на місці побудови фундаменту. З усією розміченій території зніміть 20-40 сантиметрів родючого грунту.
5
По периметру наміченої території викопайте траншею, відповідну вологості грунту по глибині. Дно всій ями слід розрівняти піском, це зробити необхідно, якщо ви плануєте побудувати цегельний фундамент.
6
Коли всі необхідні приготування будуть виконані, можна зводити сам фундамент. Для виливки бетонної опори для будівлі зробіть акуратну опалубку з дощок. Товщина фундаменту повинна бути більше товщини стін приблизно на 20 сантиметрів. Для пухкого і вологого грунту вам необхідно зробити додаткове розширення внизу - платформу-опору.
7
Споруду фундаменту з каменю чи цегли почніть з пісочної «подушки», а кладку виконайте розчином цементу. Щоб надати опорі майбутньої будівлі додаткову стійкість і міцність, зробіть армування фундаменту сталевий дротом.
8
Зробіть гідроізоляцію в два шари руберойду, коли бетонна заливка або кладка досягне рівня землі. Поверх гідроізоляції знову викладіть кладку. Перед тим як засипати траншею, зробіть ізоляцію підземної частини фундаменту. Ідеальний варіант - залити опору будівлі розплавленим бітумом. Тепер вирівняйте фундамент за рівнем.
9
Для зведення надземної частини опори будови необхідно викласти його з цегли до рівня підлоги. В протилежних стінах надземної частини залиште отвори для вентиляції. Знову зробіть гідроізоляцію з руберойду. Фундамент готовий.