Як нагріти воду на дачі.

Гаряча вода - одна з перших необхідностей для дачі. Адже після важкої роботи хочеться як слід помитися, а холодна вода погано видаляє пил, бруд і піт. Та й використовувати її - задоволення сумнівне.
Вам знадобиться
 • - кип'ятильник;
 • - водонагрівач;
 • - відро, банку, лійка або пляшка;
 • - целофан або плівка;
 • - бак або цистерна;
 • - чорна або темна фарба;
 • - ящик;
 • -скло;
 • - теплоизолятор.
Інструкція
1
Якщо на дачі є електрика, використовуйте звичайний кип'ятильник. За кілька хвилин ви зможете нагріти досить-таки великий обсяг, особливо якщо вам потрібен не окріп, а тепла вода для миття. Можна також використовувати водонагрівачі - проточний або накопичувальний. З ними кількість теплої води збільшиться в рази. Але, звичайно, ці методи не допоможуть вам, якщо на дачі немає електрики.
2
Невеликий обсяг теплої води можна отримати за короткий час і практично без жодних спеціальних пристосувань. Візьміть ємність, наприклад, відро, банку, лійку або пляшку. Бажано, щоб у ємності були тонкі стінки (від цього залежить термін нагріву води). Обмотайте її целофаном або плівкою і зав'яжіть, щоб повітря не потрапляло всередину. Поставте конструкцію на сонячне місце. І через кілька хвилин (залежно від обсягу) у вас буде тепла або навіть гаряча вода. Щоб прискорити процес, пофарбуйте ємність в чорний колір.
3
Для отримання більшого обсягу гарячої води потрібно побудувати вже більш масивну конструкцію. Візьміть бак, цистерну або іншу велику ємність. Обов'язково пофарбуйте її в темний колір, адже він притягує тепло. Візьміть великий ящик і випиляєте у нього одну зі стінок. Потім затягніть це місце щільним поліетиленом, або закрийте склом.
4
Поставте ємність в ящик, повернувши «прозорою» стороною до сонця. Це дозволить отримувати максимум сонячної енергії. Щоб конструкція не втрачала тепло, покладіть в ящик утеплювач. Наприклад, мох, листя, тирсу або інший матеріал, який служитиме теплоізолятором. Це необхідно для того, щоб ємність не віддавати отримане тепло. Така «теплиця» допоможе швидко отримати гарячу воду і зберегти її на довгий час. А щільні стінки ящика захистять воду від обдування вітром. Теплоізолятор повинен знаходитися тільки в тому місці, куди на ящик не потрапляють сонячні промені, інакше він буде перешкоджати нагріванню. Чим ширше буде конструкція, тим швидше нагріється вода.
Зверніть увагу
Якщо ємність простоїть довгий час на сонці, то вода буде дуже гарячою і її доведеться розбавляти, щоб не обпектися.
Дачна пора - відмінний час для того, щоб скинути зайву вагу, підтримати втомлений за зиму організм вітамінами і зеленню, а також прекрасна можливість непомітно отримати бронзовий загар. Є лише одне «але», такі блага цивілізації, як гарячий душ і навіть звичайний водопровід, зустрічаються далеко не на кожній дачі. Якщо у вас теж виникає потреба окропити своє втомлене тіло легкої струменем гарячої води, знайте, що зробити це можна дуже просто.
Вам знадобиться
 • - накопичувальний бак;
 • - обігрівач;
 • - вода;
 • - автоматичний нагрівач для води.
Інструкція
1
Купіть бак з металу або пластику і фарбуватимете його в чорний колір. Така забарвлення буде краще притягувати сонячні промені, а вода в баку стане грітися швидко й інтенсивно. Для нагрівання води в літній час дуже добре використовувати звичайний накопичувач. Шланг всередині бака закріпіть на поплавці, щоб його наконечник постійно знаходився на поверхні води. Як правило, вода, що знаходиться зверху, краще прогріта. Приймати душ можна без всякого обігріву, а вода буде не просто теплою, а навіть дуже гарячою.
2
Для тих, хто не любить покладатися на сонячне світло та інші сили природи, а звик у всьому розраховувати виключно на себе, підійде інший варіант. Сьогодні на дачних ділянках великою популярністю користується так званий «душ-топтун». Пристрій являє собою механізм для перекачування води з будь-якої ємності за допомогою зусилля, яке робить людина, по черзі наступаючи ногами на спеціальний килимок. Воду нагрійте за допомогою звичайного кип'ятильника і розбавте до необхідної температури. А далі все дуже просто: занурте шланг у відро, зробіть кілька рухів ногами, і вже через кілька секунд у вас з'явиться напір теплої води.
3
Якщо все ісхіщренія, що вживаються вами в спробах помитися на дачі ніяк не задовольняють ваших потреб, встановіть стаціонарний обігрівач для води. Єдиний мінус цього пристрою - вода в нього повинна надходити дуже чиста, без домішок. Тому недостатньо просто під'єднати його до водопроводу або водної колонці. Все одно доведеться влаштовувати своєрідний накопичувач, в якому жорстка дачні вода буде відстоюватися і очищатися від заліза та інших важких частинок. На худий кінець, встановіть разом з нагрівачем фільтр для води. Але не завжди обладнання вашого дачної ділянки теплим душем дійсно коштує таких мук і витрат.
Зверніть увагу
Конструкція дачного душа зазвичай досить квола і ефемерною. Перш ніж встановлювати на тонку стінку великий бак для води, гарненько розрахуйте, чи зможе вона витримати подібне навантаження.
Корисна порада
Якщо користуєтеся накопичувачем, обов'язково перевіряйте температуру води в баку перш ніж почати його використовувати. У спекотну погоду вона може нагріватися настільки сильно, що замість приємного тепла ви ризикуєте отримати опіки.