Як вдома зробити ракету.

Для того щоб зробити ракету , зовсім не обов'язково трудитися в конструкторському бюро. Таке завдання цілком здійсненна навіть у домашніх умовах з використанням найдоступніших компонентів.
Вам знадобиться
  • - сірники або селітра;
  • - аркуш паперу;
  • - маркер або фломастер;
  • - лист фольги;
  • - олівець;
  • - изолента.
Інструкція
1
Приготуйте паливо для майбутньої ракети. В якості такого палива найпростіше використовувати сірку, яку можна зішкребти з звичайних сірників. Сірку потрібно стовкти якомога дрібніше, щоб вона прийняла вид піску. Переконайтеся, що в отриманому паливі немає зайвих домішок, наприклад, дерев'яних шматочків сірників. Також можна використовувати селітру, вона підійде краще, однак її може не виявитися під рукою.
2
Виготовте паперовий корпус ракети. Для цього можна взяти маркер або фломастер товстіший, потім обернути його щільним папером. Отриману паперову трубку обмотайте ізоляційною стрічкою в декілька шарів. Також заклейте нею отвір на одному з кінців корпусу, а інше залиште відкритим. Важливо, щоб изолента була намотана рівномірно, інакше верх ракети буде переважувати, і вона втратить стійкість.
3
Тепер зберіть безпосередньо своєрідний двигун ракети. Для цього знадобиться аркуш фольги і олівець. Обмотайте фольгу навколо олівця, щоб вийшла ще одна трубка. Її висота повинна бути приблизно на третину більше, ніж у паперового корпусу ракети. Ширина ж, навпаки, повинна бути трохи менше, бо цю трубку треба буде помістити всередину корпусу. Однак не слід допускати занадто великої різниці в діаметрах двох трубок, інакше двигун з фольги буде бовтатися всередині корпусу, від чого постраждає стійкість ракети.
4
Загніть приблизно два сантиметри трубки з фольги з одного кінця. Потім через залишився отвір на іншому кінці засипте всередину приготовану раніше сірку або селітру. Трубка повинна виявитися практично повної, залиште порожніми лише пару сантиметрів. Цю частину трубки на іншому її кінці також необхідно загнути. Одержаний двигун вставте всередину паперового корпусу ракети.
5
Встановіть ракету на землю фольгою донизу. Чи не закріплюйте її нічим, краще зробіть простий утримує каркас із дроту. У підстави ракети насипте сірки, приблизно стільки ж, скільки увійшло в трубку з фольги. Після цього можна підпалювати цю сірку, і приблизно через десять секунд саморобна ракета відправиться у політ.
Техніка пап'є-маше цінна своєю універсальністю. З шматочків паперу і клею можна зробити практично все - від іграшок до меблів. Чи не замахуючись на масштабні споруди, пропонуємо вам зробити невелику, але дуже симпатичну іграшку - різнокольорову ракету для вашої дитини.
Інструкція
1
Насамперед намалюйте ракету на папері. Продумайте, якою має бути її форма, щоб схожість з ракетою залишалося, але зайві деталі не утруднювали роботу. Зазвичай для іграшкової машини досить основний конусоподібної форми і «хвоста», а кабіни, двері та інші дрібні деталі краще не ліпити об'ємними, а намалювати на готової поделке.
2
Каркас можна зробити двома способами. Якщо ракета більшу частину часу буде стояти на полиці, основу для неї можна зробити з товстої жорсткої дроту. Зробіть п'ять-шість кілець різного розміру, розташуйте їх по зростаючій в горизонтальній площині на рівних проміжках і скріпіть вертикальними дротяними прутами. Готовий каркас оберніть скотчем по всій поверхні.
3
В тому випадку, якщо ракета буде систематично відправлятися в політ (а значить - м'ятися дитиною), її остов не варто залишати порожнім. Форму ракети зліпіть з зім'ятою папери або харчової фольги (вона дозволить домогтися більш чітких форм). Паперову заготовку теж скріпіть скотчем.
4
Добийтеся максимально рівній поверхні каркаса за допомогою паперклею - його фактура нагадує пап'є-маше, але дозволяє працювати як з пластиліном, заліплюючи все ямки та вибоїни. Залиште іграшку до повного висихання паперклею.
5
Тонку папір розірвіть на дрібні шматочки і розділіть на дві рівні частини. Одну з них невеликими порціями відправляйте розмокати в миску з клеєм ПВА (або клейстером з крохмалю).
6
Обклейте підсохнула ракету першим шаром паперу, змоченою клеєм, другий шар повинен складатися з шматочків, які на секунду-дві поринули в чисту воду. Чергуйте верстви, поки їх загальна кількість не досягне восьми.
7
Візьміть серветки або паперові рушники і, розірвавши на шматочки, занурте в воду. Покрийте ними всю ракету в два-три шари так, щоб попередні шари не просвічували.
8
Після того, як пап'є-маше висохне (на це потрібні, як мінімум, добу), його можна розфарбувати акриловими або гуашевими фарбами, намалювати ілюмінатори і зірки на боках ракети. Фарбу можна наносити пензликом або, для більш рівномірного кольору, поролоновою губкою. Якщо у вас є аерограф, використовуйте його. Зверху можна покласти шар лаку, щоб фарба не обсипалася і не вицвіла з часом.