Як знайти сторону рівнобедреного трикутника, якщо дано підстава. висота рівнобедреного трикутника проведена до бічної сторони.

Основною властивістю рівнобедреного трикутника є рівність двох суміжних сторін і відповідних кутів. Можна легко знайти сторону рівнобедреного трикутника , якщо дано підставу і хоча б один елемент.
Інструкція
1
Залежно від умов конкретного завдання, можна знайти сторону рівнобедреного трикутника , якщо дано підставу і будь-який додатковий елемент.
2
Підстава і висота до нему.Перпендікуляр, проведений до основи рівнобедреного трикутника , є одночасної заввишки, медіаною і бісектрисою протилежного кута. Цією цікавою особливістю можна скористатися, застосувавши теорему Піфагора: а =? (H? + (C/2)?), Де а - довжина рівних сторін трикутника , h - висота, проведена до основи с.
3
Підстава і висота до однієї з бічних сторон.Проведя висоту до бічної сторони, ви отримаєте два прямокутні трикутника . Гіпотенуза одного з них - невідома сторона рівнобедреного трикутника , катет - задана висота h. Другий катет невідомий, позначте його х.
4
Розгляньте другий прямокутний трикутник. Його гіпотенуза - підставу загальної фігури, один з катетів дорівнює h. Інший катет являє собою різницю а - x. За теоремою Піфагора запишіть два рівняння відносно невідомих а і х: а? = X? + H?; C? = (А - x)? + H?.
5
Нехай підставу дорівнює 10, а висота 8, тоді: а? = X? + 64; 100 = (а - x)? + 64.
6
Виразіть штучно введену змінну х з другого рівняння і підставте її в перший: а - x = 6? x = а - 6а? = (А - 6)? + 64? а = 25/3.
7
Підстава і один з рівних кутів? .Проведіте Висоту до основи, розгляньте один з прямокутних трикутників. Косинус бічного кута дорівнює відношенню прилеглого катета до гіпотенузи. В даному випадку катет дорівнює половині підстави рівнобедреного трикутника , а гіпотенуза - його бічній стороні: (c/2)/a = cos? ? а = c/(2 • cos?).
8
Підстава і протилежний кут? .Опустіте Перпендикуляр на підставу . Кут одного з вийшов прямокутних трикутників дорівнює?/2. Синус цього кута являє собою відношення протилежного катета до гіпотенузи а, звідки: а = c/(2 • sin (?/2))